+ +3 - United w finale EFL Cup mimo porażki z Hull City!

Relacje Red_Devil @26.01.2017 | Przeczytano 2873 razy

United w finale EFL Cup mimo porażki z Hull City!

Manchester United przegrał 1:2 z Hull City w rewanżowym spotkaniu półfinału EFL Cup, ale dzięki zwycięstwu 2:0 w pierwszym meczu awansował do finału, gdzie czeka już Southampton. United zakończyli tym samym serię 17 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Tagi: Decyzje arbitrów, EFL Cup, Hull City, Jonathan Moss, Oumar Niasse, Paul Pogba, Porażka, Półfinały, Relacje z meczów, Rewanże, Rzuty karne, Sędziowie, Tom Huddlestone, Znamy składy

Komentarze (13)

Poziom: 57
dodano: 26.01.2017, 22:39, #13 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Gramy z jakimś capim obornikiem którego zawodnicy nie wiedzą jak operuje się piłką na choćby przyzwoitym poziomie, a naszą taktyką jest wywalanie piłki od Davida do Zlatana. Co to ma niby kur*a być? Żenujący Pogba, zero kontroli nad meczem, ZNÓW idiotyczne straty, ZNÓW człapanie w obronie, niech Jose daje mu jeszcze więcej swobody szkalując przy okazji jedynego skrzydłowego który ma króciutki drybling i potrafi zrobić coś z niczego. Ander z Carrickiem mają odwalać całą robotę podczas gdy Zlatan i Paul spacerują po murawie? Przerabialiśmy to już na początku sezonu gdzie ta dwójka robiła co chciała i skończyło się to pogromem na Stamford.

Od paru meczów zjeżdżamy w dół, nasza mentalność zwycięzców jakby wyparowała, znów widzę zespół który jechał do Rotterdamu i Stambułu tylko po to by wyjść na boisko i odbębnić minuty. Chyba wszyscy w klubie zachłysnęli się tą naszą serią w lidze bo ponownie nie oferujemy niczego ekstra na boisku, mimo że mamy ku temu wszelkie podstawy.

PS
Moim zdaniem błędem było rozrywanie duetu Jones-Rojo bo naprawdę dobrze się spisywali. Smalling udowadnia, że jego pół dobrego sezonu rok temu było chyba jednak przypadkiem.

PS2
Bez Valencii nasza prawa flanka to ponury żart.
Poziom: 42
dodano: 27.01.2017, 08:52, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Wazza

Szemhazaj napisał:

Gramy z jakimś capim obornikiem którego zawodnicy nie wiedzą jak operuje się piłką na choćby przyzwoitym poziomie, a naszą taktyką jest wywalanie piłki od Davida do Zlatana.

Ten capi obornik w pierwszej połowie kilka razy na prawej stronie united rozklepał piłę aż miło. nie wspominając już o tym, jak padła dla nich druga bramka - barcelona tej akcji by się nie powstydziła.

Pytanie tylko czy to forma united z tego dnia pozwoliła na to, czy piłkarze hull wzniesli się na wyżyny. ja myślę że jedno i drugie. już w pierwszym meczu mieli swoje szanse, to że skończyło się 2:0 zawdzięczać można tylko afro fellainiego i być może gapiostwu sędziego.

martwi co innego - fajna była seria meczów bez porażki, ale to był już trzeci bez wygranej. celowo mourinho wystawił silny skład, żeby przełamać dwa remisy, a tu klops. pressing w pierwszych minutach był super, hull nie wiedziało co robić. z biegiem czasu, jakby odpuścili. inaczej by ten mecz wyglądał, gdyby na OT skończyło się 1:0.

następna sprawa - powoli, ale inne drużyny uczą się taktyki Mou. zawsze wychodzi tak samo w zasadzie, ibra gra w każdym meczu, owszem - jak coś odpali, na to nie ma rady, ale odcięcie go od podań to połowa sukcesu. no bo kto ma strzelać? kogo mają bać się rywale?

Popatrzmy: mata ostatnio nie gra, jak był na boisku zawsze coś wpadało. lingard gole strzela raz na ruski rok jak mu zejdzie, martial i rashford zapomnieli jak to się robi, ale tu w dużej mierze poprzez ustawienie - obaj grają na lewej stronie, obaj nie mają wrzutki, obaj zawsze próbują dryblować do końca, obaj w pierwszej kolejności mają dogrywac ibrze. tak czy inaczej - moim zdaniem gramy bez lewego skrzydła. pokazanie przed meczem bocznym obrońcom jak mieszają nogami rash i martial to już więcej niż połowa sukcesu.

regularnie dobrze gramy w obronie. gole tracimy po stalych fragmentach, poza tym drugim z hull - tu gratki dla tygrysów i bura za gapiostwo dla United. ale w takich meczach jak wczoraj aż się prosi zagrać rashfordem albo martialem na szpicy.

niektórzy pytają co z martialem - pojechał do paryża chyba wyluzować, dostał pozwolenie od mourinho. ja tylko przypomnę co powiedział gdzieś w połowie poprzedniego sezonu - mogę grać i na skrzydle, jeśli trener mnie tam widzi, ale zawsze wolałem i będę wolał w ataku.

tak myślę, że na treningach rash i martial zjadają zlatana w sprincie na śniadanie i wypluwają gdzieś pod koniec mety. szwed ma super liczby i duży wpływ na drużynę, ale jeśli nikt nie może być wazniejszy niz klub, to sorry ale czasem zlatan powinien pooglądać jak młodzi hulają na placu.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.01.2017, 08:54

Poziom: 50
dodano: 26.01.2017, 23:02, #11 Zwiń/Pokaż komentarz dinos
Przyznam szczerze, że w pewnym momencie zacząłem nieśmiało kibicować Hull. Dla nich ten awans przynajmniej naprawdę by coś znaczył.
Poziom: 29
dodano: 27.01.2017, 07:19, #10 Zwiń/Pokaż komentarz master86
Jak nieśmiało to taki trochę wstydliwy jesteś
Poziom: 57
dodano: 26.01.2017, 20:26, #9 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Dziś nie można dać Tygrysom nadziei na doczłapanie do finału, Mourinho wie o tym, że z Wigan na Old Trafford powinniśmy sobie poradzić głęboką rezerwą, natomiast Tygrysy, jak na drużynę z Premier League przystało (tym bardziej przed własną publicznością) postarają się pokrzyżować nam szyki. A przynajmniej zaprezentować ambicję.

Czas Romero, Felli, Shawa, Blinda, Fosu, Darmiana może nawet Schweinsteigera nadejdzie w niedzielę.

Żenujące natomiast jest to co Siwy wyprawia z Martialem, chłopak ma potencjał (być może) większy od Rashforda, a kolejny raz został publicznie zmieszany z błotem i odsunięty w kąt. Tak jakbyśmy mieli wielu dynamicznych, świetnie czujących się w pojedynkach 1v1 zawodników... Od niemal samego początku kariery Jose na OT można wyczuć jego niechęć do paru piłkarzy; Blind, Martial i Shaw to główne przykłady, nie wspominając o tych których w Teatrze już nie ma czy o Bastianie.

Szkopuł w tym, że Daley bądź Luke to "tylko" dobre grajki, Basti, Morgan czy Depay nie udowodnili, że zasługują na to by przywdziewać czerwony trykot, a Anthony ma fenomenalne statystyki jak na takiego dzieciaka i był najjaśniejszym punktem ubiegłego sezonu, zresztą nawet w tym - strasznie dla niego nierównym i szarpanym - parokrotnie błysnął ogromnymi umiejętnościami które należy sprawnie szlifować. Tymczasem wiele wskazuje na to, że Mourinho po prostu uparł się by tego smarkacza wbić w glebę i - być może - jak najszybciej pchnąć gdzieś dalej.

Jeżeli w głowie Portugalczyka kiełkuje myśl o "wymianie" Tony'ego na Griezmana to ja dziękuję...
Poziom: 29
dodano: 27.01.2017, 07:17, #8 Zwiń/Pokaż komentarz master86
Nikt tak naprawdę nie wie dlaczego Mou tak traktuje Martiala z czymś sobie ten dzieciak najwyraźniej nie radzi bo az mi się nie chce wierzyć ze Mourinho robi to tylko dlatego bo ma taki kaprys
Jeszcze Jose pójdzie po rozum do głowy i odbuduje Martiala
dodano: 26.01.2017, 22:39, #7 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho [178.212.44.***]
Martwi ta forma Jonesa, nikogo na środek prócz niego nie ma. Rojo dalej wjeżdza agresywnie i głupio. Może chce zostać defensywnym pomocnikiem jak Keane. Jedyne w czym go przypomina to właśnie takie ataki.
W ofensywie jak zwykle nic ciekawego, bramka Pogby z przypadkowego podania po wślizgu obrońcy Hull City.
Poziom: 43
dodano: 26.01.2017, 22:38, #6 Zwiń/Pokaż komentarz kargiwOw
Stracone 90 minut życia - tak podsumuję ten mecz. Dno totalne. Wychodzimy takim składem, a do ostatniej minuty boimy się o to czy nie będzie dogrywki.
Kładą się co chwile w polu karnym próbując ugrać karnego co to za wstyd dla United tacy zawodnicy powinni być wyrzucani. Mentalności starego Manchesteru SAFA nigdy nie odzyskamy mając takich żałośnych nurków.
Jak ktoś chce, żeby cała ofensywa zależała od 36 letniego napastnika który będzie miał coraz większy regres formy z miesiąca na miesiąc to ma to co chciał. Jak Mourinho może od starszego gracza wymagać cudów. W takim wieku Ronaldo z Messim też nie dadzą rady.
Poziom: 43
dodano: 26.01.2017, 21:29, #3 Zwiń/Pokaż komentarz kargiwOw
Nie wiem... Oglądam te powtórki i ja tam nic nie widzę, a już prędzej Jones tam robił więcej na karnego. No ale standard, że przeciwko nam gwiżdże się karne takie na siłe, a dla nas ewidentnych w tym sezonie nie ma ;p

Co do meczu to gramy beznadziejnie. Smalling irytuje mnie paniką, wszystkie piłki wybija byle dalej. Skoro już wychodzimy tak "mocną" jedenastką to zamiast skończyć ten dwumecz w pierwszej połowie to będziemy się męczyć całe 90 minut albo i dłużej..

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.01.2017, 21:30