R E K L A M A

+ +1 - Mourinho chwali Martiala

Wypowiedzi pomeczowe dinos @12.02.2017 | Przeczytano 1726 razy

Mourinho chwali Martiala
Źródło: manutd.com

Jak zdradził José Mourinho, determinacja, którą Anthony Martial wykazywał na treningach, pozwoliła mu wywalczyć miejsce w składzie na spotkanie z Watfordem, które United wygrali 2:0.

Francuz najpierw dograł piłkę do Juana Maty, który strzelił pierwszą bramkę, a potem sam ustalił wynik spotkania, dzięki czemu Czerwone Diabły zgarnęły ważne trzy punkty na Old Trafford.

Martial sprawiał sporo problemów byłemu graczowi Manchesteru United - Craigowi Cathcartowi. Ten występ jest też wyraźną odpowiedzią na ostatnie spekulacje mediów, twierdzących zgodnie, że Francuz nie znajduje się w planach menadżera i może mieć problemy z wywalczeniem sobie miejsca w zespole.

Bardzo mnie cieszy praca, którą Anthony Martial wykonał w ciągu ostatnich dwóch tygodni. To jak się przyłożył, jak ciężko trenował z większą koncentracją i determinacją.

 

Dlatego też dostał szansę występu w pierwszym składzie. Normalnie, po takim spotkaniu jak z Leicester City (3:0), wystawiłbym ten sam skład i szansę dostałby Rashford. Czułem jednak, że Marcus tego nie potrzebuje, bo gra cały czas. Anthony mógł być odrobinę przybity i potrzebował takiej szansy. Odpowiedział w najlepszy możliwy sposób.

Świetny występ sprawił, że Anthony Martial został wybrany zawodnikiem meczu, ze znaczną przewagą, ponieważ dostał aż 72% głosów. Pozostałymi kandydatami byli Juan Mata oraz Henrich Mychitarian.

Na konferencji pomeczowej Mourinho rzucił trochę światła na to, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie Francuz.

Chcę widzieć takiego Anthony'ego Martiala, jakiego widziałem w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jeśli będzie trenował tak ciężko, jak w tym okresie, to będzie zaliczał takie spotkania albo nawet jeszcze lepsze.

 

Wydaje mi się, że wciąż brakuje mu trochę pewności siebie. Cały czas krzyczałem do niego, żeby atakował obrońcę i wdawał się w pojedynki jeden na jednego, żeby zdobyć większą pewność siebie, ale pracował bardzo dobrze. Anthony musi czuć, że obserwuję go, dostrzegam to, co robi na treningach i jak się do tego przykłada. Więc dałem mu szansę, a on zagrał dobry mecz. Zagrał dla mnie dobry mecz.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Anthony Martial, Forma, José Mourinho, Marcus Rashford, Napastnicy, Premier League, Watford, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo

Komentarze (1)

dodano: 13.02.2017, 15:43, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Zorro [89.78.253.***]
I to mi się podoba zawodnik zamiast szukać nowej roboty,stara się na treningach,trener to dostrzega,wystawia go,zawodnik odpłaca się dobrą grą i trener publicznie go chwali,plus dla obu Panów.

Komentarze (1)