R E K L A M A

+ +2 - Shaw zdeterminowany, aby wrócić do gry

Kadra Cezary Kawecki @17.07.2017 | Przeczytano 807 razy

Dotyczy: Luke Shaw

Shaw zdeterminowany, aby wrócić do gry
Źródło: manutd.com

Luke Shaw chce zrobić wszystko, aby odstawić w niepamięć złe wspomnienia związane z kontuzjami i na stałe wrócić dyspozycji José Mourinho.

22-letni reprezentant Anglii nie był dostępny, odkąd doznał urazu więzadła podczas zremisowanego 1:1 spotkania na Old Trafford przeciwko Swansea City w dniu 30 kwietnia. Mimo to, Mourinho włączył go do kadry na przedsezonowe tournée po Stanach Zjednoczonych. Były zawodnik Southampton wspólnie z Ashleyem Youngiem i Marcosem Rojo od początku zgrupowania odbywał oddzielne treningi, mające na celu powrót do pełni sprawności.

Po wczorajszym zwycięstwie 5:2 nad Los Angeles Galaxy, Shaw udzielił wywiadu MUTV, w którym mówił o swojej sprawności i planach na powrót do gry:

Rehabilitowałem się każdego dnia i naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie mam specjalnego harmonogramu, ale czuję się naprawdę dobrze, ciężko pracuję i im szybciej wrócę, tym lepiej. Mam nadzieję, że wkrótce to nastąpi.

 

Biegałem na bieżni, ćwiczę nogi z ciężarami, upewniając się, że moja stopa jest silna. Wykonuję ćwiczenia, które utrzymają mnie w dobrym stanie. Patrząc na grę kolegów, odczuwam tęsknotę i jak najszybciej chcę stanąć na boisku.

 

Czuję, że nadchodzący sezon może być moim sezonem i chcę udowodnić, że faktycznie jestem w dobrym stanie. Czuję pewność siebie. Chcę to pokazać wszystkim, a także menedżerowi, aby ten we mnie uwierzył.

Miejsce w 27-osobowej kadrze na tournée było dla Shawa zastrzykiem energii. W dalszej części wywiadu lewy obrońca przyznał, że Mourinho podczas okresu rehabilitacji był mu bardzo pomocny:

Codziennie, gdy ja i Ashley kończymy nasze sesje, idziemy oglądać w akcji resztę zespołu i spotykamy się z trenerem. Pyta się jak mi idzie i cały czas chce się dowiadywać, na jakim jestem etapie powrotu. Jest świetny.

 

Ja też jestem motywowany na różne sposoby, przede wszystkim ze strony kibiców. Zawsze wysyłają mi dobre wiadomości w mediach społecznościowych. Bez moich kolegów w szatni również byłoby to trudniejsze, ale wszyscy są wspaniali. Są wielką grupą zawodowców. Wszyscy pomagamy sobie nawzajem, gdy są ciężkie chwile. Chcą mnie ponownie widzieć na boisku, tak samo jak ja.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ashley Young, José Mourinho, Kontuzje, Luke Shaw, Marcos Rojo, MUTV, Tournée

Komentarze (2)

Poziom: 38
dodano: 17.07.2017, 16:32, #2 Zwiń/Pokaż komentarz dees.
Aż mi trudno uwierzyć, że Lukezaczyna 4 sezon w United! Tak to szybko zleciało..
Cholernie szkoda tego felernego faulu w meczu z PSV, bo to ewidentnie źle zadziałało na Anglika. Pamietam to jego rozpoczecie sezonu, jak się zachwycałem jego grą i tymi wejściami na pełnej szybkości, bez żadnego strachu. Liczę na niego bardzo w tym sezonie, bo jeżeli odpali to nie potrzebujemy transferu na tą pozycję mając w rezerwie solidnego Darmiana bądź młodego Camerona BJ. Dochodzi jeszcze do tego ten talent Mitchell, którego można ogrywać w pucharach
Poziom: 63
dodano: 17.07.2017, 15:15, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Chłopak jest wciąż młody i wciąż ma wiele do udowodnienia. Ja mam nadzieję, że gdy tylko wyleczy tą kontuję wróci silniejszy i da radę rozegrać dalszą część sezonu już bez dłuższych przerw. Wydaje mi się też, że ten sezon może być w jego przypadku decydujący, bo jeśli nie zaimponuje Jose, a Portugalczyk pozostanie trenerem United na kolejny sezon to Anglik może być u nas skończony.

Komentarze (2)