R E K L A M A

+ +2 - Pogba: "Zawsze chcemy wygrywać z City"

Wypowiedzi pomeczowe Pablo17 @21.07.2017 | Przeczytano 1011 razy

Dotyczy: Paul Pogba, Marcus Rashford, Henrich Mychitarian, Romelu Lukaku, Fernandinho

Pogba: "Zawsze chcemy wygrywać z City"
Źródło: goal.com

Paul Pogba po wygranym sparingowym meczu przeciwko Manchesterowi City udzielił wywiadu dla klubowej telewizji Czerwonych Diabłów.

Francuz rozegrał wczoraj dobre spotkanie i pomógł całej drużynie w odniesieniu trzeciego zwycięstwa na przedsezonowym tournée. Wszystkim kibicom United mogła w szczególności podobać się współpraca Pogby z Romelu Lukaku, która napawa optymizmem przed nadchodzącym sezonem.

Jakie są twoje przemyślenia na temat całego derbowego meczu?

To są derby Manchesteru. To nie jest istotne czy jest to mecz towarzyski, czy nie. Za każdym razem chce się wygrać derby. To nasze kolejne zwycięstwo i chcemy iść właśnie tą drogą. Mentalność zwycięzców to coś, czego potrzebujemy.

To był trzeci mecz przeciwko kolejnemu silnemu rywalowi. Jak zespół czuje się po kolejnym sprawdzianie?

Jest coraz lepiej. Mamy w nogach więcej minut i treningi idą coraz lepiej. Musimy nadal ciężko pracować i przygotowywać się do ligi, Ligi Mistrzów oraz meczu o Superpuchar Europy. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Co możesz powiedzieć na temat bramki Marcusa Rashforda?

Drugi gol był pięknie rozegrany. Micki (Mychitarian) pięknie na pełnej szybkości rozegrał tę kontrę. Mieliśmy w tym meczu kilka takich i musiało się to udać. Dobrze również wyglądała współpraca Rashforda i Lukaku.

Jak ważne Twoim zdaniem są zdobywane bramki przez napastników w trakcie spotkań przygotowawczych?

W zeszłym sezonie zmarnowaliśmy wiele szans. Wiemy, że w Premier League ważny jest każdy gol. Gdy mamy tylko szansę, musimy ją wykorzystać. Musimy zdobywać więcej bramek. W trakcie tych meczów to się udaje i chcemy, żeby tak pozostało.

Co myślisz na temat swojej zmarnowanej szansy bramkowej w drugiej połowie?

To była dobra okazja dla mnie. W takiej sytuacji w głowie zawsze pojawia się myśl "strzelaj, strzelaj", ale niestety nie udało mi się tego zrobić. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach to się nie powtórzy.

Twój taniec z piłką w starciu z Fernandinho był niesamowity...

To było w końcówce spotkania, chciałem przytrzymać piłkę. W takim momencie meczu nie można pozwolić sobie na stratę piłki i ewentualną kontrę przeciwnika.

Mamy nadzieję, że nie będziesz zbyt często uderzać w poprzeczkę w nowym sezonie?

Przy odrobinie szczęścia myślę, że będę zdobywać więcej bramek. Chociaż przyznam, że jeśli wcale nie będę strzelać bramek, a wciąż będziemy wygrywać, to będę najszczęśliwszy.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Derby, Fernandinho, Henrich Mychitarian, International Champions Cup, Manchester City, Marcus Rashford, Mecze towarzyskie, Paul Pogba, Romelu Lukaku, Tournée, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze - bądź pierwszy