R E K L A M A

+ +1 - Mourinho: "De Gea zostaje"

Kadra dinos @23.07.2017 | Przeczytano 773 razy

Dotyczy: David de Gea, Sergio Romero

Mourinho: "De Gea zostaje"
Źródło: manutd.com

José Mourinho jest gotów zagwarantować kibicom United, że David de Gea nie opuści tego lata swojego klubu.

Od kiedy Hiszpan dołączył do Manchesteru United w 2011 roku, stał się jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, wystąpił w ponad 250 spotkaniach z diabełkiem na piersi i zdobył siedem trofeów. Może się pochwalić między innymi zwycięstwem w Premier League w 2013 roku, FA Cup w 2016 roku i Lidze Europy w 2017 roku.

Na konferencji prasowej w San Jose, przed niedzielnym meczem z Realem Madryt, Mourinho postanowił wyjaśnić sytuację Davida de Gei w Manchesterze United oraz jego ewentualną przyszłość.

Mogę zagwarantować, że nigdzie nie odejdzie w tym sezonie. To dla niego bardzo trudna decyzja. Jest szczerym, prostym chłopakiem. Kontaktowano się z nim przez długi czas, klub jednak nie chciał się zgodzić na taki ruch. Potem jednak zmieniliśmy zdanie, ponieważ nie lubię zatrzymywać zawodników na siłę w swojej drużynie. Wtedy nie otrzymuję od nich tego, czego oczekuję, bo są skupieni na chęci odejścia, a nie mogą tego zrobić. Tak więc my się zgodziliśmy, ale oni zrezygnowali. Teraz David wygląda na szczęśliwego, skupionego i pracuje lepiej niż kiedykolwiek, zostaje z nami na 100%.

Po wyjaśnieniu przyszłości swojego pierwszego bramkarza, Mourinho postanowił pochwalić również drugiego. Jak przyznał, wysoka forma Sergio Romero w zakończonym już sezonie pozwoliła wskoczyć Davidowi de Gei na jeszcze wyższy poziom.

Jestem pod wrażeniem Sergio, ale jestem również pod wrażeniem Davida. Myślę, że to jak Sergio zagrał w poprzednim sezonie było najlepszym co mogło się wydarzyć dla Davida. Wcześniej był na bezpiecznej pozycji, ale teraz musi dać z siebie więcej i trenować w zupełnie inny sposób.

 

David jest teraz lepszy niż kiedykolwiek i ma wspaniałe warunki do dalszego rozwoju. Dzięki temu, że oboje osiągnęli taki poziom, mogę wybierać zawodnika w zależności od tego, czego aktualnie potrzebuję i z jakim rywalem przyjdzie nam się mierzyć, ponieważ obaj są różnymi typami bramkarzy.

 

To także bardzo dobra okazja dla Joela Pereiry, może się od nich wiele nauczyć i grać razem z nami. Trzeba jeszcze pamiętać o Samie Johnstonie, który pokazał w Aston Villi, że jest bardzo dobrym bramkarzem. Tę pozycję mamy obstawioną bardzo mocno. W niedzielę z Realem zagra Sergio i David, po 45 minut.

Jeden z dziennikarzy postanowił zapytać, kto będzie bronił dostępu do bramki United w pucharach europejskich, skoro w zeszłym sezonie zadanie to przypadło Romero.

Decyzję podejmę na podstawie występów moich bramkarzy. To będzie zależeć od rodzaju naszych rywali, formy, tego jakie spotkanie rozegraliśmy wcześniej w Premier League i jaki mecz czeka nas później. Nie mam zamiaru co mecz stawiać na innego bramkarza, postaram się analizować sytuację. W tej chwili mogę powiedzieć, że nie tylko ja, ale cały zespół bardzo ufa obu bramkarzom.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Bramkarze, David de Gea, International Champions Cup, José Mourinho, Mecze towarzyskie, Real Madryt, Sergio Romero, Tournée, Transfery, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy