R E K L A M A

+ +2 - Pierwszy wywiad z Maticiem

Wywiady dinos @01.08.2017 | Przeczytano 2072 razy

Dotyczy: Nemanja Matić

Pierwszy wywiad z Maticiem
Źródło: ManUtd.com

Nemanja Matić udzielił swojego pierwszego wywiadu dla MUTV, krótko po tym, jak stał się trzecim zawodnikiem ściągniętym do Manchesteru United w trakcie obecnego okienka transferowego.

Nemanja, po pierwsze, witamy w Manchesterze United. Jak się czujesz, zostając piłkarzem tego klubu?

Czuję się świetnie. Manchester United jest jednym z największych klubów na świecie, a ja stałem się jego częścią, częścią wspaniałej grupy i jestem szczęśliwy z tego powodu. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia treningów z drużyną oraz oczywiście pierwszych spotkań.

Opuszczasz zespół, który wygrał Premier League, więc co jest takiego w Manchesterze United, że chciałeś do niego dołączyć?

Jak wszyscy wiemy, jak już powiedziałem, United jest jednym z największych klubów na świecie. Moim życzeniem było również trenować pod okiem José Mourinho. Kiedy masz okazję pracować pod okiem takiego trenera, w klubie takim jak Manchester, nie trzeba myśleć zbyt dużo, decyzja jest łatwa.

Jak bardzo czekasz na ponowną współpracę z José​ Mourinho?

Jestem szczęśliwy, ponieważ ponownie będziemy razem pracować. Jest świetnym trenerem i zawsze wyciągał ze mnie to, co najlepsze. Kiedy z nim pracuję, to cały czas się poprawiam, dlatego bardzo cieszy mnie ponowna możliwość współpracy.

To już drugi raz, kiedy José ściąga Cię do swojego klubu. Musisz się czuć bardzo pewnie, wiedząc, że ceni Cię tak wysoko?

Oczywiście, że tak. Kiedy trener chce cię w swoim zespole, masz większą motywację, więcej możliwości. Postaram się... nie, na pewno dam z siebie wszystko żeby pokazać, że zasługuję na grę w takim klubie, pośród takich zawodników.

Jak ważne jest dla Ciebie dołączenie do zespołu przed początkiem sezonu, dzięki czemu masz czas na lepsze poznanie nowych kolegów z drużyny?

To bardzo ważne, aby dołączyć do nowej drużyny tak szybko, jak jest to tylko możliwe, aby dostosować się do życzeń trenerów i zespołu. Cieszę się, że będę miał kilka dni na treningi z nimi przed pierwszym ważnym meczem, czyli tym przeciwko Realowi Madryt. Jestem pewien, że w tym sezonie możemy dokonać wielkich rzeczy.

Trenowałeś w Chelsea, ale nie uczestniczyłeś w spotkaniach przedsezonowych, jak więc wygląda u Ciebie sytuacja z przygotowaniem fizycznym i meczowym przed startem sezonu?

Jak zapewne wiecie, nie trenowałem z zespołem. Próbowałem to robić sam, z pomocą trenera, ale oczywiście jest spora różnica pomiędzy samotnym treningiem, a treningiem w wielkim klubie. Ale mam wystarczająco dużo czasu przed startem sezonu, aby odpowiednio się przygotować. W tej chwili nie jestem gotów na 100%, ale niedługo będę.

Co wiesz o nowo przybyłych tutaj: Romelu Lukaku i Victorze Lindelö​fie? Victor, podobnie jak Ty, grał wcześniej w Benfice...

Tak, znam ich. Z Victorem spotkaliśmy się w Lizbonie, w Benfice. Z Lukaku nie miałem okazji grać, ponieważ kiedy opuszczałem zespół, on podpisał z nimi kontrakt, nie mieliśmy więc okazji do treningu, ani gry. Znam go jednak, ponieważ wiele razy graliśmy przeciwko sobie. Oboje są świetnymi zawodnikami i uważam, że pomogą Manchesterowi United osiągnąć swoje cele.

Wiesz czego potrzeba, aby wygrać tytuł Premier League, po tym jak osiągnąłeś to z Chelsea dwa razy w ciągu ostatnich trzech sezonów. Czy uważasz, że skład United jest wystarczający, aby powalczyć o tytuł?

Tak mi się wydaje. Uważam, że ten zespół jest gotowy, ponieważ jest bardziej dojrzały i pracowali już z José przez rok. Wiedzą więc, co muszą robić i jestem przekonany, że w tym sezonie możemy dokonać wielu rzeczy.

Jak opisałbyś samego siebie jako piłkarza - jakie są twoje największe zalety?

Ciężko coś powiedzieć na ten temat, ponieważ to oceniać będą kibice. Ale jak powiedziałem wcześniej, zawsze daję z siebie wszystko, staram się zrobić nawet więcej, niż jestem w stanie. Na temat mojej jakości niech jednak wypowiadają się kibice.

Twoja pozycja na boisku, czyli defensywny pomocnik, stała się bardzo istotna w nowoczesnej piłce nożnej, prawda?

Tak, oczywiście. Na tej pozycji zawodnik musi zapewnić balans swojej drużynie i kontrolować przebieg spotkania - to jest dokładnie to, co będę starał się robić tutaj. Nie mogę powiedzieć, że ta pozycja jest ważniejsza od jakiejś innej, ale kiedy grasz w środku pola, zawsze musisz wiedzieć gdzie znajduje się piłka i kiedy twój zespół jest w jej posiadaniu. Kiedy drużyna atakuje, musisz wiedzieć, jak powstrzymać ewentualnie kontrataki, bo jak już wspominałem, musisz dać swojemu zespołowi odpowiedni balans.

Twój imiennik i rodak Nemanja Vidić jest tutaj jedną z legend. Czy jest to ktoś, komu przyglądałeś się w trakcie jego kariery?

Wszyscy wiemy, że Vidić był świetnym piłkarzem, jednym z tych, z których brałem przykład, ponieważ miał wspaniałą karierę. Kiedy dołączyłem do reprezentacji Serbii, on był jednym z kapitanów i liderów naszego zespołu, był wspaniały. Dobrze jest trafić do klubu, w którym on występował i postaram się powtórzyć to, czego on dokonał. Wiem, że to będzie bardzo trudne, ale dam z siebie wszystko, ponieważ nie chciałbym, a pewnego dnia stanął przede mną i spytał: "co ty tutaj robisz?!" Dam wiec z siebie wszystko również po to, aby był ze mnie dumny.

Fani United wciąż o nim śpiewają. Masz nadzieję, że o Tobie też ułożą jakąś piosenkę?

Jasne, chyba mogą nawet śpiewać tę samą!

Grałeś już przeciwko United na Old Trafford, ale jakie to będzie według Ciebie uczucie, gdy wybiegniesz tam, tym razem w czerwonej koszulce, naprzeciwko 70000 ludzi, którzy będą Ci kibicować?

To będzie coś niesamowitego, ponieważ granie na Old Trafford w koszulce United to zawsze jest coś specjalnego. Nie miałem jeszcze do tego okazji, ale na pewno będzie świetnie i nie mogę się tego doczekać.

Co chciałbyś osiągnąć w United, zarówno indywidualnie, jak i jako członek zespołu?

Jako drużyna możemy osiągnąć wiele rzeczy. Jestem pewien, że powalczymy o Premier League. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w Lidze Mistrzów. Tam wszystko jest możliwe, gra wiele świetnych zespołów, najlepszych w Europie. Manchester jest jednym z najlepszych, ale bardzo ciężko jest planować takie rzeczy przed sezonem. Na pewno damy z siebie wszystko i postaramy się wygrać każdy mecz, jeśli tylko będzie to możliwe.

Jesteśmy podekscytowani powrotem do Ligi Mistrzów. Jak podekscytowany Ty będziesz, grając w tych konkretnych rozgrywkach?

Jak wiecie, w poprzednim sezonie także nie występowałem w Lidze Mistrzów. Gra w takich rozgrywkach to zawsze coś specjalnego, ponieważ występują tam najlepsze zespoły w Europie. Wszyscy bardzo się cieszymy z możliwości gry w Lidze Mistrzów i sprawdzenia swoich umiejętności przeciwko najlepszym.

Kogo znasz tutaj najlepiej i kto pomoże Ci się zadomowić?

Znam paru piłkarzy, najlepiej oczywiście Juana Matę, ponieważ występowałem razem z nim. Spotkaliśmy się już tego ranka. Przeciwko większości miałem już okazję grać i wydaje mi się, że adaptacja będzie szybka.

Miejmy nadzieję, że będziesz miał okazję zagrać przeciwko Realowi Madryt w Superpucharze Europy. Cóż za rozpoczęcie sezonu...

Tak, to będzie wspaniały mecz. Manchester United i Real Madryt, dwa wielkie kluby w grze o Superpuchar. To na pewno będzie interesujące starcie. Jestem pewny, że cały świat będzie się temu przyglądał, więc cieszę się, że mamy okazję sprawdzić swoje umiejętności przeciwko nim. Jak wiemy, są zwycięzcami Ligi Mistrzów, więc na pewno nie będzie łatwo, jestem jednak przekonany, że będziemy gotowi.

Na koniec, masz jakąś wiadomość dla milionów fanów United z całego świata, którzy będą czytać ten wywiad?

Oczywiście. Wiadomość jest taka, że damy z siebie wszystko, aby ich uszczęśliwić i zdobyć tytuł w tym sezonie. Tak, to jest to - damy z siebie wszystko i damy im więcej niż 100%.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Chelsea, Finał, José Mourinho, Juan Mata, Mistrzostwo Anglii, Nemanja Matić, Nemanja Vidić, Premier League, Real Madryt, Superpuchar Europy, Transfery, Trofea, Wywiady

Komentarze - bądź pierwszy