R E K L A M A

+ +1 - Matić ocenia swój debiut

Wypowiedzi pomeczowe Cezary Kawecki @03.08.2017 | Przeczytano 1081 razy

Dotyczy: Nemanja Matić, Sampdoria vs Manchester United [02.08.2017], Real Madryt vs Manchester United [08.08.2017]

Matić ocenia swój debiut
Źródło: manutd.com

Nowy pomocnik Manchesteru United w rozmowie z MUTV po wczorajszym zwycięstwie nad Sampdorią przyznał, że czuł się bardzo miło przywitany w ekipie Czerwonych Diabłów.

Sprowadzony z Chelsea serbski pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał całą pierwszą połowę w zwycięskim sparingu z Sampdorią (2:1), zbierając dobre noty od mediów za swój występ.

Po końcowym gwizdku 29-latek w rozmowie z MUTV ocenił swoje wrażenia po debiucie w czerwonej koszulce:

Tak, było miło. Miło było grać przed naszymi kibicami - myślę, że był pełen stadion fanów United. To było dla mnie wyjątkowe i cieszę się, że zadebiutowałem w tak wielkim klubie, jak Manchester United.

 

To było dziwne, że nie grałem w sparingach, ponieważ zespół miał dobre mecze za sobą, ale jak wiecie, trenowałem samotnie w Londynie. Starałem się dać z siebie wszystko, aby dobrze kontrolować grę. Myślę, że pierwszy mecz w moim wykonaniu był dobry. Krok po kroku myślę, że będę lepszy i mam nadzieję, że pomogę zespołowi osiągnąć coś w tym sezonie.

Odnośnie pomocy kolegów z drużyny, którzy wspierali go w procesie aklimatyzacji, Matić mówił:

Dziękuję im za to. Szybko pomogli mi stać się częścią zespołu i wszyscy są miłymi facetami. Swój udział w tym miał także sztab szkoleniowy, który również powitał mnie w bardzo fajny sposób.

 

Grałem w kilku klubach w mojej karierze, ale ten zespół jest niesamowitymi. Stworzyła się tutaj grupa przyjaciół i cieszę się, że to widzę.

Superpuchar Europy, o który Czerwone Diabły zagrają 8 sierpnia w Skopje przeciwko Realowi Madryt będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem, w którym Matić będzie miał okazję zagrać. Serb jest zdeterminowany, aby odegrać w nim swoją rolę, pomimo krótkiego okresu w zespole:

Postaram się być w 100% gotowy. Mam nadzieję, że będę zaangażowany w to spotkanie, ale zobaczymy. Nadal mamy sześć dni, ale jestem pewien, że wszyscy będą gotowi i żądni triumfu. Będę chciał przyczynić się do zwycięstwa.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Debiuty, Finał, Mecze towarzyskie, Nemanja Matić, Real Madryt, Sampdoria, Superpuchar Europy, Tournée, Wypowiedzi pomeczowe, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy