R E K L A M A

+ +1 - Mourinho: "Rashford musi radzić sobie w trudnych sytuacjach"

Kadra Consigliere1 @22.08.2017 | Przeczytano 869 razy

Mourinho: "Rashford musi radzić sobie w trudnych sytuacjach"
Źródło: manutd.com

José Mourinho uważa, że Marcus Rashford będzie musiał przywyknąć do trudnych sytuacji na boisku i nauczyć się z nimi radzić.

Napastnik Czerwonych Diabłów nie został ciepło powitany na Liberty Stadium podczas ostatniego spotkania. Kibice "Łabędzi" mieli w pamięci jego próbę wymuszenia karnego w ubiegłym sezonie w meczu na Old Trafford (1:1). Dlatego każdy kontakt Rashforda z piłką był kwitowany gwizdami z trybun. Zdaniem Mourinho Rashford będzie musiał przywyknąć do trudnych sytuacji.

Myślę, że Marcus będzie musiał nauczyć się cieszyć tymi prowokacjami. Gdyby był złym graczem, nikt nie próbowałby go sprowokować. Oni zdają sobie sprawę z tego, że jest szybki, że potrafi stworzyć zagrożenie i pewnie sobie myślą, że mogą mieć na niego wpływ.

 

Szczerze mówiąc, gdyby Marcus wszedł z ławki na ostanie 15-20 minut meczu, gdy było więcej przestrzeni na boisku, to spisałby się równie dobrze jak reszta chłopaków. On musi się po prostu przystosować.

José Mourinho wypowiedział się także na temat Anthony’ego Martiala, który był zmiennikiem Rashforda w meczu ze Swansea City.

Dobrze z niego korzystamy, a on podchodzi do tego z odpowiednim nastawieniem. Rozmawialiśmy o jego przyszłości w tej drużynie. Anthony ma dobrą więź na boisku Paulem Pogbą i coraz lepiej rozumie się z Romelu Lukaku. Jest coraz bardziej pewny siebie, a jego bramki jeszcze bardziej w tym pomagają. Oczywiście, że Martial chciałby grać, zaczynać mecze od pierwszych minut, dostawać powołania do reprezentacji i pojechać na Mundial. To bardzo dobrze, dla mnie sytuacja jest jasna. Nie mogę przecież grać w Lidze Mistrzów, Premier League i krajowych pucharach tylko jedenastoma zawodnikami. Potrzebuję szerokiego składu.

 

Anthony dobrze się spisuje. Naprawdę bardzo dobrze pracuje. Być może francuskojęzyczna grupka w osobach Fellainiego, Pogby i Lukaku, z którą dobrze się zintegrował, pomogła mu stać się lepszym zawodnikiem. Teraz pracuje o wiele, wiele lepiej, a my jesteśmy z niego zadowoleni. Pokładamy w nim nadzieję, a on jest szczęśliwy i może stać się jeszcze lepszy.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Anthony Martial, Forma, José Mourinho, Konflikty, Marcus Rashford, Premier League, Swansea City, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze - bądź pierwszy