R E K L A M A

+ +1 - Merson: "United gra lepiej bez Ibrahimovicia"

Premier League Consigliere1 @25.08.2017 | Przeczytano 1718 razy

Dotyczy: Zlatan Ibrahimović

Merson: "United gra lepiej bez Ibrahimovicia"
Źródło: skysports.com

Zdaniem byłego zawodnika Arsenalu Manchester United radzi sobie lepiej bez Zlatana Ibrahimovicia. Paul Merson zaznaczył, że Czerwone Diabły mają mniejsze szanse na tytuł ze Zlatanem w składzie.

35-letni napastnik strzelił w poprzednim sezonie 28 bramek w 46 spotkaniach. Na Paulu Mersonie te statystyki nie robią dużego wrażenia. W dyskusji prowadzonej na antenie Sky Sports Paul przyznał, że United ma lepsze opcje w ataku od Ibrahimovicia.

Ten człowiek to legenda. Zdobywał mistrzostwo ligi aż w siedmiu krajach, więc nie można mówić w tym przypadku o szczęściu. Jednakże uważam, że Manchester United radzi sobie lepiej bez niego w składzie i mają dzięki temu większe szanse na zdobycie mistrzostwa. Nie zrozumcie mnie źle. Jestem jego fanem od wielu lat, to dla mnie fenomenalny zawodnik.

 

Ludzie zachwycają się jego poprzednim sezonem. Strzelił w nim 28 bramek, ale czy Manchester United wyglądał wtedy na drużynę idącą po mistrzostwo? Moim zdaniem nie. Spójrzcie teraz na tę drużynę. Z przodu jest Paul Pogba, Romelu Lukaku i Marcus Rashford. Za nimi mamy Mychitariana, który posyła im świetne piłki. Grają na pełnym gazie, nikt nie może ich zatrzymać. Tego nie mogliśmy zauważyć rok temu, wszyscy byli zbyt wolni. A Ibra właśnie spowalniał grę. Le Tiss [Matthew Le Tissier] oraz ja graliśmy na pozycji dziesiątki, a na tej pozycji potrzeba szybkości. A jeśli nie ma się tempa, to wtedy gra mija się z celem.

Paul Merson uważa również, że powrót Ibry może mieć zły wpływ na Romelu Lukaku.

Lukaku jest teraz w dobrej formie, ale to się może zmienić. Ibrahimović nie wrócił do United, by siedzieć na ławce. Jeśli Lukaku zaliczy kilka spotkań bez bramki na koncie, to kibice będą skandować imię Ibry. A to może mieć zły wpływ na Romelu. Jego umiejętności i atuty potrafiły już znikać w ważnych meczach w poprzednim sezonie, a teraz Belg będzie miał dodatkową presję w osobie Zlatana.


Źródło: Sky Sports

Tagi: Forma, Mistrzostwo Anglii, Napastnicy, Paul Merson, Romelu Lukaku, Taktyka, Zlatan Ibrahimović

Komentarze (7)

Poziom: 28
dodano: 26.08.2017, 15:30, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Hergreaves4
Mam nadzieję iż Ibra to jedynie polisa ubezpieczeniowa jaką woli mieć Mourinho na wypadek absencji Lukaku. Niech nie okaże się , że będzie tak jak w przypadku powrotu Paula Scholesa z piłkarskiej emerytury w sezonie 2011/2012 kiedy to miał być jedynie tymczasowym remedium na plagę kontuzji w tamtym czasie w środku pola a stał się w konsekwencji centralną postacią na jakiej opierała się już do końca sezonu gra drużyny nawet wtedy kiedy już pozostali piłkarze wrócili z rekonwalescencji.

Lukaku daje o wiele więcej opcji, jest równie silny co Ibra a w dodatku w przeciwieństwie do szweda ma szybkość jaka pozwala mu samemu stworzyć okazje bramkowe zarówno sobie jak i kolegom. Nie chcemy chyba powtórki z poprzedniego sezonu kiedy to gra United była do przewidzenia ponieważ wszystkie piłki były posyłane na Zlatana, zwłaszcza Pogba chyba z 90% piłek do przodu zagrywał właśnie do niego.
Poziom: 44
dodano: 27.08.2017, 12:58, #6 Zwiń/Pokaż komentarz kam17

Hergreaves4 napisał:

Mam nadzieję iż Ibra to jedynie polisa ubezpieczeniowa jaką woli mieć Mourinho na wypadek absencji Lukaku. Niech nie okaże się , że będzie tak jak w przypadku powrotu Paula Scholesa z piłkarskiej emerytury w sezonie 2011/2012 kiedy to miał być jedynie tymczasowym remedium na plagę kontuzji w tamtym czasie w środku pola a stał się w konsekwencji centralną postacią na jakiej opierała się już do końca sezonu gra drużyny nawet wtedy kiedy już pozostali piłkarze wrócili z rekonwalescencji.

Lukaku daje o wiele więcej opcji, jest równie silny co Ibra a w dodatku w przeciwieństwie do szweda ma szybkość jaka pozwala mu samemu stworzyć okazje bramkowe zarówno sobie jak i kolegom. Nie chcemy chyba powtórki z poprzedniego sezonu kiedy to gra United była do przewidzenia ponieważ wszystkie piłki były posyłane na Zlatana, zwłaszcza Pogba chyba z 90% piłek do przodu zagrywał właśnie do niego.Jak dobrze pamiętam to United w składzie ze Scholesem zdobywało najwięcej punktów.
Poziom: 28
dodano: 27.08.2017, 13:51, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Hergreaves4
W takim razie nie mam pojęcia w jaki cudowny sposób w tamtym sezonie ze Scholesem jaki wrócił do składu z emerytury United roztrwoniło wielopunktową przewagę nad City w końcówce rozgrywek ligowych.
Poziom: 44
dodano: 27.08.2017, 18:08, #4 Zwiń/Pokaż komentarz kam17
Była taka statystyka, że w składzie ze Scholesem zdobywaliśmy procentowo najwięcej punktów.
Poziom: 18
dodano: 25.08.2017, 22:35, #3 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
W tamtym sezonie nie mieliśmy linii pomocy, zbyt dużo chimerycznej gry z strony Pogby no i totalny brak skrzydeł. Zwyczajnie nie miał kto wspomóc Ibry który musiał cofać się po piłkę wzorem Rooneya...
Poziom: 40
dodano: 26.08.2017, 00:28, #2 Zwiń/Pokaż komentarz 6quarg
Tia, Zlatan nie miał pomocy, cały zespół harował na Szweda ten oddał 115 strzałów w czasie całego sezony PL i zdobył 17 bramek. Harry Kane miał mniej, bo 111 strzałów i aż 29 bramek. Już Rooney miał lepszą skuteczność...

Kane: 0,26 gola na strzał
Ibra: 0,149 gola na strzał
Rooney: 0,18 gola na strzał
Poziom: 18
dodano: 26.08.2017, 01:17, #1 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
Ibra miał zawsze przy sobie 2-3 graczy, czasem i czwórke. Skrzydłowi nie potrafili posłać dobrego dośrodkowania na Szweda. Sami nie wjeżdzali w pole karne odciągając uwage defensorów. Grali pasywnie statycznie i osamotniony Ibra miał w większości przypadków bardzo trudne pozycje do strzału(pomijam pare spotkań które mu nie wyszły).

Kane? Zobacz jego bramki z jakiej odległości je strzelal i ilu graczy mu przeszkadzało. To jest właśnie ta różnica, że nie można polegać na jednym piłkarzu. Tak jak w Leeds był Chris Wood tak u nas był Ibrahimovic i to nie mogło się udać.

Komentarze (7)