R E K L A M A

+ 0 - Refleksje Mourinho po wygranej z Leicester City

Wypowiedzi pomeczowe Marecki90 @28.08.2017 | Przeczytano 1095 razy

Refleksje Mourinho po wygranej z Leicester City
Źródło: manutd.com

José Mourinho był w świetnym humorze po wygranej swojego zespołu w meczu przeciwko Leicester City. Czerwone Diabły świetnie rozpoczęły nowy sezon, wygrywając trzy pierwsze spotkania.

Podczas pomeczowych wywiadów udzielonych BT Sport i MUTV Portugalczyk wypowiedział się na kilka tematów.

Pozytywna gra zespołu

Myślę, że zagraliśmy dobrze. Przy stanie 0:0 wynik był otwarty. Piłkarze Leicester City tworzyli dobrze zorganizowany mur, bronili bardzo dobrze i za to należy się im szacunek. Po strzelonej bramce graliśmy bardzo dobrze. Gdybym miał wybrać jedno słowo, które opisałoby mój zespół, to powiedziałbym - solidny. Wszyscy zawodnicy byli zmotywowani. Rezerwowi czekali na swoje szanse.

Rezerwowi mieli wpływ na wynik

Jestem z nich zadowolony - wszyscy ciężko pracują i chcą być w podstawowej jedenastce. Są na ławce, wchodzą na boisko i po minucie dają z siebie wszystko. Widziałem Herrerę który, siedząc na ławce pomagał zawodnikom, krzyczał, rozmawiał z nimi. Taki właśnie mamy zespół.

Cierpliwość popłaca

W ostatnim sezonie w takich momentach rzeczywistość wyglądała tak, że na przykład przeciwko Bournemouth (1:1) straciliśmy karnego, a później emocjonalnie mieliśmy kłopot. Tym razem nie strzeliliśmy karnego, a nie mieliśmy takich problemów. Nadal graliśmy swoje, a ja dokonałem zmian, aby wzmocnić ataki. Marcus Rashford jest kompletnie innym zawodnikiem niż Juan Mata. Strzeliliśmy gola, a później Marouane Fellaini wszedł za Henricha Mychitariana, który miał żółtą kartkę. Miał kontrolować górne piłki przed naszym polem karnym. Mam więc opcje, piłkarze dają mi odpowiedzi i jestem naprawdę szczęśliwy z pierwszego miesiąca nowego sezonu.

Jakość robi różnicę

Różnicą jest jakość naszej gry. Gramy lepiej i jeśli nie wygralibyśmy tego spotkania, to nie miałbym kogo o to obwiniać. Zespół gra bardzo dobrze i jestem pewny siebie. Czujemy się komfort posiadając piłkę i jesteśmy groźni w kontratakach. Dziewięć punktów w pierwszych trzech meczach nie jest niczym nowym, bo zrobiliśmy to w poprzednim sezonie.

Powrót Zlatana

Wróci do nas w styczniu. Kiedy rynek jest otwarty, a ludzie wydają pieniądze, my tego nie zrobimy. Dostaliśmy zawodnika, który był dla nas kluczowy w ostatnim sezonie. Przyjdzie, aby dać nam dodatkową jakość w drugiej części sezonu.

Perfekcyjny start sezonu

Nie mogliśmy liczyć na lepszy start, ale powtarzam, że w ostatnim sezonie było tak samo. Różnica jest taka, że mieliśmy wyniki, lecz nie graliśmy dobrze. Myślę, że w tych trzech spotkaniach osiągnęliśmy dobre wyniki i były to trzy bardzo solidne występy.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ander Herrera, Henrich Mychitarian, José Mourinho, Juan Mata, Kontrakty, Leicester City, Marcus Rashford, Marouane Fellaini, Premier League, Wypowiedzi pomeczowe, Zlatan Ibrahimović, Zwycięstwo

Komentarze - bądź pierwszy