R E K L A M A

+ +2 - Mourinho: "Lukaku ciężko będzie pobić rekord Rooneya"

Wypowiedzi przedmeczowe Consigliere1 @17.09.2017 | Przeczytano 1402 razy

Mourinho: "Lukaku ciężko będzie pobić rekord Rooneya"
Źródło: skysports.com

Zdaniem szkoleniowca Czerwonych Diabłów Romelu Lukaku będzie miał trudniejszą drogę do pokonania niż Wayne Rooney, który strzelił 253 bramki dla United. W wywiadzie udzielonym telewizji Sky Sports José Mourinho wyjaśnił, dlaczego tak sądzi.

Uważam, że Rooney spędził 10 lat swojej kariery w innej Premier League, niż tej jaką mamy obecnie. W tamtych czasach piłkarzom było łatwiej strzelać bramki. Nie tylko dlatego, że były większe różnice między drużynami z topu, a tymi słabszymi, ale też z tego faktu, iż zmienił profil i charakterystyka ligi. Myślę, że liga angielska jest teraz bardziej defensywna, bardziej taktyczna, przez co bardziej trudna.

Mourinho odniósł się także do odpowiedzialności zdobywania bramek przez cały zespół. Zdaniem Portugalczyka tego właśnie brakowało zespołowi w zeszłym sezonie.

Tu nie chodzi tylko o napastnika. Owszem, jest to najważniejsza osoba jeśli chodzi o bramki, ale sam nie zapewni nam tytułu. Myślę, że Romelu ma lepszych zawodników wokół siebie niż Zlatan sezon temu. Obecna drużyna gra inną piłkę, jest pewniejsza siebie i poprawiła się w kilku aspektach.

Uważam, że Lukau zasługuje na kredyt zaufania. Nie tylko za jego bramki czy asysty, ale za ogólny wkład w grę zespołu. Potrafi poruszać się bez piłki, bierze na siebie uwagę obrońców i pomaga defensywie. Nie mogliśmy być szczęśliwsi z nim w składzie.


Źródło: skysports.com

Tagi: Everton, José Mourinho, Legendy United, Premier League, Rekordy, Romelu Lukaku, Wayne Rooney, Wypowiedzi przedmeczowe, Zlatan Ibrahimović

Komentarze (1)

Poziom: 18
dodano: 17.09.2017, 19:37, #1 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
24 Lukaku czyli jakieś załóżmy maksymalnie 6-8 lat gry na najwyższym poziomie.
Zakładając świetny wynik średniej 30 goli w każdym sezonie do wyniku Rooneya i tak zabraknie. Nie ma zwyczajnie na to szans.

Komentarze (1)