+ +2 - Boss: "Sami doprowadziliśmy do nerwowej końcówki"

Wypowiedzi pomeczowe Marecki90 @29.11.2017 | Przeczytano 1027 razy

Boss: "Sami doprowadziliśmy do nerwowej końcówki"
Źródło: Sky Sport

José Mourinho na konferencji po meczu z Watfordem (4:2) nie ukrywał radości ze zdobyczy kolejnych trzech punktów, ale stwierdził również, że przy prowadzeniu 3:0 jego zawodnicy mogli spokojnie "palić cygara", a mimo to dali swoim rywalom zdobyć dwie bramki, które wprowadziły niepotrzebne nerwy w ostatnich minutach spotkania.

W drugiej połowie powinno być 5:0 albo 6:0. W pierwszej części spotkania łatwo strzelało nam się gole, ale zmarnowaliśmy też kilka okazji. Sędzia odgwizdał karnego dla gospodarzy i zrobił się nam zupełnie inny mecz. To było łatwe spotkanie, które mieliśmy pod kontrolą, ale przy stanie 3:2 zrobiło się nerwowo. Na szczęście Jesse Lingard przeprowadził fantastyczną akcję i zabił mecz.

Dwie bramki Ashleya Younga i trafienie Anthonego Martiala były fantastyczne. Mogliśmy prowadzić 4:0, ale Romelu Lukaku nie trafił na pustą bramkę, a Paul Pogba chybił po uderzeniu głową. Mieliśmy wiele sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Przy wyniku 3:0 zawodnicy Watfordu nie mieli nic do stracenia i grali bez presji. Zdobyli bramkę z rzutu karnego, potem dołożyli kolejną i nagle wrócili do gry. Moi zawodnicy przy prowadzeniu trzema bramkami mogli pozwolić sobie na "palenie cygar", a zamiast tego doprowadzili do nerwowej końcówki.

Straciliśmy stabilność gry, kiedy Matić opuścił boisko, ale najważniejszy jest fakt, że zdobyliśmy trzy punkty.

W poprzednim sezonie dużo czasu poświęciłem na rozmowy z Youngiem. Powiedziałem mu czego od niego oczekuję, a on wchodząc z ławki dawał stabilizację w grze zespołu. W obecnym sezonie gra częściej. Ashley ma charakter i doświadczenie, którego potrzebujemy, a dziś pokazał również skalę swojego talentu i zdobył dwie przepiękne bramki.

Źródło: football365.com

Tagi: Anthony Martial, Ashley Young, Forma, Jesse Lingard, José Mourinho, Nemanja Matić, Paul Pogba, Premier League, Romelu Lukaku, Watford, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo