R E K L A M A

+ +1 - Butt wychwala Gomésa

Kadra xmilkaax @15.12.2017 | Przeczytano 1382 razy

Butt wychwala Gomésa

Dyrektor Akademii Manchesteru United Nicky Butt zaplanował kolejne kroki dla Angel Gomésa, po tym, jak 17-latek podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

17-letni Gomés, który z przyjemnością podpisał kontrakt z klubem, został najmłodszym zdobywcą nagrody Jimmy'ego Murphy'ego w kategorii "Gracz Roku" w ubiegłym sezonie, a trzy dni później stał się najmłodszym graczem w pierwszej drużynie od czasu pojawienia się Duncana Edwardsa. Wszedł z ławki w ostatnim meczu sezonu 2016/17 z Crystal Palace.

Ten mecz sprawił również, że Gomés był pierwszym graczem, który urodził się w nowym tysiącleciu, który pojawił się na boiskach Premier League i wszyscy z niecierpliwością czekają, aby śledzić jego rozwój - tak przynajmniej twierdzi Butt.

Przede wszystkim jest jednym z naszych chłopców i jest z nami przez jakiś czas, jest bardzo utalentowanym młodym mężczyzną.

- powiedział Butt dla MUTV.

W tej chwili mamy bardzo utalentowanych chłopców, z których jesteśmy bardzo dumni, a Angel jest jednym z nich. Zakontraktowanie go w ramach długoterminowej umowy i to jest naprawdę dobre dla naszego klubu i pokazuje tylko kierunek, w którym się poruszamy na terenie Akademii. 

Gomés, który gra w klubie od szóstego roku życia, ma teraz wkroczyć do drużyny Rezerw, aby wziąć udział w kolejnym wyzwaniu w swojej karierze. Nadal jeszcze nie pojawił się na tym poziomie, pomimo krótkiej przygody z seniorami.

Ma wielką przyszłość, ale wciąż ma przed sobą długą drogę. Nie chodzi o podpisanie umowy i przejście do pierwszego zespołu. Szczerze mówiąc, 90% powodów, dla których zadebiutował, to okoliczności dotyczące następnego meczu MU - finału Ligi Europy przeciwko Ajaksowi, ale było to wielkie docenienie tego, co zrobił do tej pory.

Jest bystrym chłopakiem i wie, że ma długą drogę, by udowodnić swoją wartość w pierwszej drużynie. Musi dostać się do Rezerw, zadomowić się tam, stać się dominującym graczem na poziomie drużyny rezerwowej i przyspieszyć tempo rozwoju.

Staramy się popychać chłopaków tak szybko, jak tylko potrafimy i staramy się rozwinąć wszystkich młodych chłopców. Drużyna młodzieżowa może stać się nieco łatwa dla ciebie, więc naciskasz na awans do Rezerw, a  my widzimy, jak taka osoba wpływa na nich w okresie przejściowym. Mamy graczy poniżej 19 lat, którzy są pomiędzy Akademią a Rezerwami, a on zawsze może zejść do drużyny niżej, kiedy będzie potrzebny na wielkie mecze, które stanowią wyzwanie dla klubu i dla niego. 

Wielką nadzieją dla wszystkich w klubie jest sprawdzenie, jak Angel się czuje w pierwszej drużynie United, a Butt uważa, że ​​spełnienie tego marzenia spoczywa na samym graczu.

Łatwo jest wytyczać ścieżki, ale ostatecznie to gracze sami tworzą własną ścieżkę. Zawsze mogą dobrze sobie radzić, chodzić do różnych zespołów i błyszczeć od razu w pierwszych pięciu lub sześciu meczach i awansować potem do grupy wiekowej wyżej.

Niektórzy ludzie idą prosto do pierwszej drużynie, jak Marcus Rashford, a niektórzy mają trzy lub cztery lata w Rezerwach jak Tom Cleverley.

Niektórzy dorastają szybciej niż inni - niektórzy w wieku 16 lat, a niektórzy w wieku 23 lat, więc trudno jest odwzorować zarys ścieżki. I tak w stosunku do Angela - on sam sobie musi wyznaczyć tę drogę.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Angel Gomés, Kontrakty, Nicky Butt, Wywiady

Komentarze - bądź pierwszy