R E K L A M A

+ +1 - McTominay: "Zawsze się uczę"

Wypowiedzi przedmeczowe xmilkaax @16.12.2017 | Przeczytano 964 razy

McTominay: "Zawsze się uczę"

Scott McTominay mówi, że jego rozwój jako gracz pierwszego zespołu w Manchesterze United nigdy się nie kończy - nawet gdy nie jest na boisku.

Młody pomocnik osiągnął pełnoletność, odkąd został awansowany do składu Jose Mourinho w tym sezonie, po jego obiecującym debiucie z Arsenalem pod koniec ubiegłego sezonu.

McTominay, który w zeszłym tygodniu skończył 21 lat, do tej pory zagrał sześć razy w tym sezonie - grał 90 minut w trzech różnych rozgrywkach, a także trzy razy jako zmiennik.

Ponownie zrobił wrażenie, szczególnie w drugiej połowie, kiedy po raz pierwszy w Premier League wystartował w wyjściowym składzie w środowym meczu wygranym 1:0 z Bournemouth, zyskując potem pochwały od Mourinho i znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Piłkarza Meczu.

W rozmowie z MUTV przed niedzielnym meczem wyjazdowym z West Bromwich Albion, McTominay czuje, że cały czas uczy się od swoich kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim.

Nawet gdy nie gram, bardzo ważne jest oglądanie Nemanji Maticia, Paula Pogby, Andera Herrery i Michaela Carricka - ludzi, którzy grają na mojej pozycji - i studiowanie wszystkiego, co robią na boisku.

Wtedy, kiedy wychodzisz na boisko, musisz naśladować to i być sobą. Myślałem, że robię to przeciwko Bournemouth i, jak mówię, chcę tylko przejść z tego miejsca do drugiej połowy sezonu naprawdę mocno.

O różnych cechach swoich kolegów z drużyny powiedział:

Jest wiele różnych stylów gry i jest wielu graczy atakujących i defensywnych, więc to naprawdę dobra równowaga w zespole i oznacza to, że menedżer ma kilka dobrych opcji. 

Gdy zbliżamy się do okresu świątecznego, Diabły zbliżają się do środka sezonu i choć McTominay przyznaje, że było to trudne wyzwanie zaaklimatyzować się w nowym środowisku, czuje, że zaliczył świetną pierwszą połowę kampanii jeśli by patrzeć na osobiste osiągnięcia.

Osobiście chciałbym powiedzieć, że było to trudne wejść do nowej grupy i poznać wszystko od nowa, ale było to również jedno z najbardziej nieocenionych doświadczeń, jakie miałem, wchodząc i trenując z tymi facetami każdego dnia i zdobywając czas gry.

Odtąd grałem już w trzech meczach i pojawiłem się również w kilku innych, więc po prostu musisz stawiać krok za krokiem - to jest najważniejsze dla mnie. Wziąć się w garść, iść dalej naprzód i ciężko pracować.

Podróż na The Hawthorns stanowi początek trzech kolejnych meczów wyjazdowych w ciągu sześciu dni dla MU - z ćwierćfinałowym meczem Carabao Cup przeciwko Bristol City, który odbędzie się w środku tygodnia przed kolejnym sobotnim starciem z Leicester City.

Ale McTominay uważa, że ​​United może czerpać inspirację z podobnego przebiegu kilka tygodni temu, kiedy zespół przeszedł dwa trudne testy wyjazdowe z Watford i Arsenalem w cztery dni, zdobywając sześć punktów.

Myślę, że udowodniliśmy co nieco, kiedy pojechaliśmy do Watford, a następnie do Arsenalu - dwie długie podróże w tygodniu i udało nam się wygrać obydwa mecze.

Myślę, że kadra jest wystarczająco szeroka i poradzi sobie z takimi sytuacjami. Oczywiście mamy pozytywne wyniki u siebie, ale poza Old Trafford musimy iść dalej i zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi pod koniec sezonu. 

Diabły powróciły na zwycięską ścieżkę przeciwko Bournemouth w środku tygodnia po porażce derbowej z zeszłego weekendu, aby utrzymać presję na liderach tabeli Manchesterze City. Chociaż różnica między drużynami wynosi obecnie 11 punktów, McTominay upiera się, że w DNA klubu jest coś co nie pozwoli drużynie poddać się bez walki, a zespół będzie nadal deptać po piętach Pepowi Guardioli.

To jest najważniejsze - utrzymać presję, nie wyłączając się z gry. Możemy tylko wykorzystać ten wynik przeciwko Manchesterowi City jako motywację do końca sezonu i do zdobycia miejsca, w którym chcemy być.

Chcemy być z ambicjami na szczycie i nie poddamy się. Jesteśmy Man United i nigdy tego nie zrobimy, taka jest filozofia klubu - do końca idziemy po swoje i to właśnie zamierzamy zrobić . 


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Manchester City, Premier League, Scott McTominay, West Bromwich Albion, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy