+ 0 - Kontuzja Valencii

Kontuzje xmilkaax @17.12.2017 | Przeczytano 1280 razy

Kontuzja Valencii

José Mourinho potwierdził, że Antonio Valencia doznał kontuzji ścięgna w drugiej połowie zwycięskiego dla Manchesteru United pojedynku z West Bromwich Albion w niedzielę.

Obrońca został zdjęty z boiska w 66. minucie i zastąpiony przez Marcosa Rojo, ale Diabły wygrały 2-1 na The Hawthorns dzięki golom z pierwszej połowy Romelu Lukaku i Jessego Lingarda.

To siódmy z kolei mecz Valencii, który nosi opaskę kapitana pod nieobecność Michaela Carricka, a trener czuje, że jego kontuzja jest wynikiem gry w wielu meczach w krótkim odstępie czasu.

Przemawiając na konferencji prasowej po meczu, trener powiedział:

To jest coś, co nazywam kontuzją grudniową. Jest to uraz, który jest kumulacją zmęczenia. To uraz mięśniowy. Ścięgno udowe. Duży, mały, średni problem - nie wiem.

Zapytany, jak długo może trwać przerwa Ekwadorczyka dodał:

Poczekajmy. Myślę, że jest doświadczonym facetem, który nie dopuszcza do trudnych ograniczeń. Ale jest to uraz ze zmęczenia. Wszyscy w Premier League, szczególnie ci, którzy mają więcej meczów z powodu pucharów, pucharów europejskich, są zagrożeni takimi problemami.

Valencia zaliczył 24 występy dla United we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, zdobywając dwa gole - w wygranym 4-0 meczu z Evertonem we wrześniu i wygranym 3-1 meczu z Arsenalem na początku tego miesiąca.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Antonio Valencia, José Mourinho, Kontuzje, West Bromwich Albion, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo