R E K L A M A

+ +1 - McTominay: "Moja rada dla Gomésa"

Kadra xmilkaax @29.12.2017 | Przeczytano 1568 razy

McTominay: "Moja rada dla Gomésa"

Scott McTominay zaoferował swoją pomoc dla Angela Gomésa, by utalentowany nastolatek podążał śladami pomocnika i stał się członkiem pierwszej drużyny.

Gomés, który jest w Manchesterze United od szóstego roku życia, podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę z klubem na początku tego miesiąca. Szef Akademii Nicky Butt uważa, że ​​17-letnia gwiazdka ma "bardzo świetlaną przyszłość ".

McTominay był zachwycony, słysząc, że Gomés podpisał kontrakt. Reagując na wiadomości w niedawnym wywiadzie dla MUTV, przypomniał sobie:

Pamiętam, kiedy Angel miał 13 lat, a nawet 9 czy 10 lat, i już wtedy miał niewiarygodny potencjał.

Naprawdę fajnie, że podpisał swoją profesjonalną umowę. Chciałbym pogratulować Angelowi i całej jego rodzinie, ponieważ na to zasługuje. Jest jednym z najciężej pracujących chłopaków, więc jestem z niego bardzo zadowolony i, mam nadzieję, może teraz zacząć grać i trafić do pierwszej drużyny - ale i kontynuować to, co robił do tej pory.

Gomés reprezentował klub na każdym poziomie, z wyjątkiem Rezerw, i był zaszczycony, że zadebiutował jako 16-latek w ostatnim meczu Premier League w zeszłym sezonie przeciwko Crystal Palace na Old Trafford. Stał się tym samym najmłodszym debiutantem klubu od czasów Duncana Edwardsa w 1953 roku.

McTominay - który, podobnie jak Gomés, był z United od najmłodszych lat i zadebiutował  w ostatnim sezonie - wie, jak to jest radzić sobie w szeregach seniorów. Uważa, że ​​trener U18, Kieran McKenna, może nadal wspierać jego rozwój, by ostatecznie 17-latek dostał się do pierwszej drużyny.

W ostatecznym rozrachunku chodzi o ciężką pracę i słuchanie trenerów.

- powiedział Scott.

Ma bardzo dobrego trenera w Kieranie, który przywiązuje ogromną wagę do szczegółów i jest to jedna z najważniejszych rzeczy w tym wieku, kiedy wciąż się uczysz - możesz stać się lepszym graczem, więc to jedna z głównych rzeczy dla niego.

Po prostu musi być sobą i, w każdym meczu, w którym zagra, nawet jeśli będzie to drużyna U23, próbować zdominować te mecze. Miejmy nadzieję, że może to zrobić i zostać prawdziwym graczem w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Gomés jest nie tylko gwiazdą dla swojego klubu, ale także dla kraju, po tym, jak pomógł Anglikom U17 w historycznym triumfie w Mistrzostwach Świata na początku tego roku. McTominay czuje, że to osiągnięcie może mu tylko pomóc.

Poczuł smak sukcesu w MŚ i oczywiście jest to najbardziej prestiżowa nagroda, którą można wygrać w grupie wiekowej do 17 lat. Był kapitanem, więc jest bardzo dobrze postrzegany zarówno tutaj, w Manchesterze United, jak i reprezentacji Anglii i naprawdę mam nadzieję, że Angel może to kontynuować. 


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Angel Gomés, Debiuty, Kontrakty, Scott McTominay, Wywiady

Komentarze (1)

Poziom: 38
dodano: 29.12.2017, 12:20, #1 Zwiń/Pokaż komentarz blackrose
Takich nam trzeba !!!! młodych całym sercem diabłów a nie przepłaconych wyrobników

Komentarze (1)