R E K L A M A

+ +2 - Mourinho: "Kariera Lingarda zmierza w dobrą stronę"

Wypowiedzi pomeczowe Marecki90 @03.01.2018 | Przeczytano 909 razy

Mourinho: "Kariera Lingarda zmierza w dobrą stronę"
Źródło: goal.com

W poniedziałkowy wieczór Jesse Lingard zaliczył kolejny udany występ w obecnym sezonie. W spotkaniu z Evertonem 25-latek zdobył swoją 7 bramkę w rozgrywkach Premier League. W pomeczowych wypowiedziach zachwytu nad formą swojego zawodnika nie ukrywał menadżer Czerwonych Diabłów.

Po zakończeniu spotkania rozgrywanego na Goodison Park, José Mourinho był zachwycony występem młodego Anglika. W odpowiedzi na pytanie jednego z dziennikarzy dotyczące nagłego wzrostu formy 25-latka, menadżer United stwierdził, że Lingard ma coraz większy wpływ na wyniki osiągane przez zespół oraz że jego kariera zmierza w dobrym kierunku.

Ci chłopcy są w momencie, w którym albo wykonają przeskok albo nie. Jedną rzeczą jest bycie utalentowanym chłopakiem, a inną dobrym piłkarzem.

 

Niektórzy zawodnicy nie są w stanie wykonać tego przeskoku. Przechodzą z bycia wspaniałymi talentami do poziomu normalnego piłkarza. Jesse jest na dobrej drodze.

 

Stał się bardziej konsekwentny w swoich działaniach, ma większą zdolność dostosowywania się do sytuacji, lepiej rozumie grę i różnicę wynikającą z występowania na różnych pozycjach. Myślę, że jego kariera zmierza w dobrą stronę.


Źródło: tribalfootball.com

Tagi: Everton, Forma, Jesse Lingard, José Mourinho, Pomocnicy, Premier League, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze (2)

Poziom: 1
dodano: 03.01.2018, 21:26, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Ekspert
Zobaczymy ile potrwa tym razem wspaniała forma Lingarda, miał już w swojej karierze dwa takie momenty po czym zgasł na wiele miesięcy. Obecnie już i tak jest rekord w tym temacie.
Poziom: 57
dodano: 03.01.2018, 21:48, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Te jego okresy to były raczej cud-bramki i bezsensowna bieganina. Obecnie jest efektywny i to nie jest przypadek. On dobrze odnajduje się w szybkiej grze gdzie krótkimi podaniami otwierana jest przestrzeń. Zawsze tak było ale albo nie potrafił dobrej dyspozycji podtrzymać albo graliśmy w jakiś idiotyczny i krępujący go sposób. Obecnie ma tyle asyst co Fabregas, Mane lub Sterling, a w golach zrównuje się z Mahrezem, Sanchezem i Coutinho.

U Lingarda dobre jest też to, że on nie pcha się w największy tłok jak Mkhitaryan, nie cofa się niepotrzebnie jak Mata i nie ma tylko jednego pomysłu na rozwiązanie akcji jak Rashford. Szuka gry, szuka klepki, biega, walczy o futbolówkę. Widać, że zależy mu na wyniku. Może być instaboyem czy tam mistrzem żenującego żartu ale dopóki widać po nim więcej zaangażowania niż po sprowadzanych za miliardy gwiazdach dopóty nie można powiedzieć o nim złego słowa.

Komentarze (2)