R E K L A M A

+ +2 - Evra wraca do Premier League!

Transfery Red_Devil @07.02.2018 | Przeczytano 1829 razy

Dotyczy: Patrice Evra, WHU

Evra wraca do Premier League!

Były zawodnik Manchesteru United Patrice Evra ponownie w Anglii! Francuski obrońca podpisał kontrakt z West Hamem United.

36-letni Evra na boiska Premier League wraca po 3,5-letniej przerwie. Swoją przygodę z piłką zaczął we Francji, po czym przeniósł się do włoskich Marsali i Monzy. W 2000 wrócił do ojczyzny i grał dla Nicei, by dwa lata później trafić do słynnego AS Monaco.

W styczniu 2006 roku wpadł w oku Sir Aleksowi Fergusonowi i przeszedł do Czerwonych Diabłów. Choć początki miał trudne, ostatecznie w ciągu ponad 8 lat zaliczył 379 występów w koszulce MU, w których zdobył 10 bramek. W tym czasie został 5-krotnym mistrzem Anglii, wygrał Ligę Mistrzów i zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata.

Old Trafford opuścił w 2014 roku i przez 2,5 roku grał w Juventusie Turyn, zdobywając dwa mistrzostwa Włoch i grając w finale Ligi Mistrzów. Rok temu podpisał kontrakt z Olympique Marsylia, ale w listopadzie został wyrzucony z klubu po ataku na kibica przed meczem Ligi Europy. UEFA dołożyła też zakaz gry w europejskich rozgrywkach do końca obecnego sezonu.

W "Młotach" będzie grał pod wodzą Davida Moyesa, którego zna ze swojego ostatniego sezonu w MU.

Tagi: Kontrakty, Legendy United, Olympique Marsylia, Patrice Evra, Premier League, Transfery, UEFA, West Ham United, Zawieszenie

Komentarze - bądź pierwszy