R E K L A M A

+ +1 - Park z powrotem na Old Trafford

Byli zawodnicy marsalis @25.10.2018 | Przeczytano 866 razy

Park z powrotem na Old Trafford

Były pomocnik Manchesteru United Park Ji-sung ostatnio spędza sporo czasu w klubie ucząc się o jego funkcjonowaniu poza boiskiem. 

37 latek, który z diabłem na piersi występował przez 7 sezonów, uczy się jak świat piłki nożnej funkcjonuje poza boiskiem. W ostatnim czasie spędza czas w bazie treningowej AON. 

Po zakończeniu kariery w 2014 roku, Koreańczyk podjął studia z zarządzania, prawa i nauk humanistycznych w sporcie, na Uniwersytecie De Montforta w Leicester. Teraz jego edukacja skierowała go z powrotem do Manchesteru, gdzie przygląda się procesowi rozwoju piłkarskiego. 

Park Ji-sung oglądał wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi. Na trybunach zasiadł w towarzystwie takich ikon jak Quinton Fortune, Patrice Evra i Ole Gunnar Solskjær

Przed meczem udzielił krótkiego wywiadu dla MUTV:

Świetnie jest wrócić do Manchesteru United. Przyglądam się jak wygląda proces zarządzania rozwojem młodzieży, jak działa sztab szkoleniowy i siatka skautingowa - techniczna strona klubu. Chcę się przyglądać jak działa to w praktyce.

 

Do tej pory bardzo mi się to podoba, oglądanie jak klub wpływa na rozwój piłkarzy i zgłębianie kobiecej piłki nożnej to świetna sprawa.

 

Mentalność zwycięzcy to część historii Manchesteru United i część DNA każdego piłkarza tego klubu. Niezależnie od wieku każdy powinien mieć ją wszczepioną. Świetnie jest oglądać, jak cały klub myśli w tych samych kategoriach i dąży do osiągnięcia tych samych celów.

Koreańczyk dołączył do Manchesteru United w 2005 roku. Zdobył 4 tytuły Mistrza Anglii i był członkiem drużyny, która zdobyła Ligę Mistrzów w 2008 roku. W barwach Czerwonych Diabłów rozegrał ponad 200 spotkań. 


Źródło: manutd.com

Tagi: Ex-Diabły, Faza grupowa, Juventus Turyn, Legendy United, Liga Mistrzów, Old Trafford, Park Ji-Sung, Sztab szkoleniowy, Trenerzy

Komentarze - bądź pierwszy