R E K L A M A

+ +1 - Cantona: "United traci generację młodych piłkarzy"

Byli zawodnicy marsalis @27.10.2018 | Przeczytano 520 razy

Dotyczy: José Mourinho, Manchester United vs Juventus [23.10.2018]

Cantona: "United traci generację młodych piłkarzy"

Éric Cantona powiedział, że Manchester United, ze względu na styl gry preferowany przez José Mourinho, traci generację młodych zawodników.

Przyszłość managera Czerwonych Diabłów stoi pod znakiem zapytania po katastrofalnym starcie sezonu. MU zajmują 10. pozycję w ligowej tabeli, a w ostatni wtorek przegrali domowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Juventusem (0:1).

Były napastnik United, Éric Cantona, który zdobył cztery tytuły Mistrza Anglii pod wodzą Sir Alexa Fergusona, powiedział że "cierpi" oglądając grę swojego byłego zespołu. Dodał też, że młodzi piłkarze spoglądają teraz na zawodników i grę Manchesteru City i to ich naśladują. 

Można przegrywać mecze, to naturalne, ale trzeba podjąć ryzyko. Przegrywają z Juventusem, który ma 70% posiadania piłki, na Old Trafford! Wyobrażacie sobie taką sytuację z Fergusonem na ławce?

 

Cierpię gdy na to patrzę. Cierpię jeszcze bardziej widząc jak wspaniałą piłkę gra Manchester City.

 

Dzieciaki potrzebują wzorców. Potrzebują wielkich piłkarzy, niebanalnych zwodów, kreatywnego futbolu, żeby utożsamiać się z zawodnikiem lub drużyną. Dlatego myślę, że United tracą teraz całą generację młodych piłkarzy.

 

Ci młodzi chłopcy utożsamiają się ze stylem gry Manchesteru City. Czy możemy sobie na to pozwolić? Oczywiście, że nie.

Cantona opisał relację Mourinho z drużyną słowami: 

Nieodpowiedni mężczyzna do odpowiedniej kobiety.

Francuz uważa, że klub zyskałby na zatrudnieniu na stanowisku menadżera byłego zawodnika United. Jednocześnie dementuje, jakoby sam był zainteresowany tą funkcją. 

W Manchesterze United nigdy nie dają szansy byłym zawodnikom, którzy znają klub od podszewki, znają jego filozofię. Nie chcę, żeby ludzie myśleli, że mówię to bo chcę być nowym szkoleniowcem Diabłów. Po prostu taka jest prawda.


Źródło: Sky Sports

Tagi: Eric Cantona, Faza grupowa, Forma, José Mourinho, Juventus Turyn, Liga Mistrzów, Manager, Old Trafford, Porażka, Taktyka, Talenty, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze - bądź pierwszy