R E K L A M A

+ 0 - Mourinho: "Czuliśmy presję do samego końca"

Wypowiedzi pomeczowe marsalis @29.10.2018 | Przeczytano 611 razy

Dotyczy: José Mourinho, Manchester United vs Everton [28.10.2018], Everton

Mourinho: "Czuliśmy presję do samego końca"

W pomeczowym wywiadzie dla MUTV, manager Czerwonych Diabłów José Mourinho podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie potyczki na Old Trafford.

José, końcówka dość nerwowa, ale jak ocenisz cały występ?

Dobry mecz. Dobra pierwsza połowa, bardzo dobra druga. Potem karny i bramka dały nieco życia Evertonowi i wywarł nieco presji na nas. Mimo wszystko, nawet przy 2:1 to Manchester był drużyną przeważającą, byliśmy bliżej strzelenia bramki i "zabicia" meczu. Ostatnia akcja meczu należała do Evertonu, mieli rzut rożny, nawet Jordan Pickford zjawił się w polu karnym, także nie mogę zaprzeczyć, że byliśmy lekko poddenerwowani.

Czy Anthony Martial pokazał dzisiaj jaką "bronią" może być dla United?

Pokazał dzisiaj jakim może być piłkarzem. To, że jest utalentowanym graczem wiadomo już od dawna. Pokazywał to w AS Monaco i po przyjściu na Old Trafford, jednak jego forma była często przerywana słabszymi okresami. Dzisiejszym spotkaniem pokazał, że jest w stanie dostarczyć dobrą grę przez 90 minut. Nawet bez strzelenia fantastycznej bramki ten mecz byłby w jego wykonaniu dobry. Martial wchodzi na poziom, na którym jego gra nie jest rozliczana z tego, że strzelił bramkę lub zanotował asystę, ale jest w stanie całościowo zagrać świetne spotkanie.

Pogba był zaangażowany w obie bramki, co powiesz o jego występie?

Był dobry, Paul grał dobrze, pomoc zagrała dobre spotkanie. Matić był solidny, podobnie cały blok obronny. Muszę przeanalizować jak doszło do karnego, ale ogólnie jestem zadowolony.

Victor Lindelöf w ostatnim wywiadzie powiedział, że linia obrony z Juventusem zagrała dobry mecz, jak wypadł dzisiaj w Twoich oczach?

Staje się coraz lepszy, dobrze czyta grę, jest szybki. Brakuje mu trochę fizyczności, na której w dużej mierze opiera się gra w Premier League, ale pokazuje w drugim sezonie, że rozwija się w dobrym kierunku.

Nie wystawiłeś w wyjściowym składzie Romelu Lukaku, czy to kwestia jego pewności siebie?

Myślę, że dla Romelu wszystko zmieni się po strzeleniu bramki. W tej chwili problem leży w poczuciu presji, którą wywierają na siebie sami zawodnicy, ale także prasa, która nie ułatwia im życia. Niemniej jednak, wszedł dzisiaj w mecz z dobrym wyjściem na pozycje, z dobrym nastawieniem, nie tracił piłek, jego przyjęcie było lepsze niż w ostatnich spotkaniach. Nie mam wątpliwości, że niedługo zacznie znowu strzelać bramki.


Źródło: manutd.com

Tagi: Anthony Martial, Everton, Forma, José Mourinho, Old Trafford, Paul Pogba, Premier League, Romelu Lukaku, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo

Komentarze - bądź pierwszy