R E K L A M A

+ 0 - Przedmeczowa konferencja z udziałem Pogby i Mourinho

Wypowiedzi przedmeczowe bwisniewski96 @07.11.2018 | Przeczytano 608 razy

Przedmeczowa konferencja z udziałem Pogby i Mourinho

Dwie najbardziej charyzmatyczne postacie w drużynie Manchesteru United wzięły udział w konferencji prasowej przed meczem w Turynie. Zobaczcie co do powiedzenia przed tym ważnym spotkaniem, mieli The Special One, oraz lider naszej pomocy.

Pogba jest zadowolony z gry dla Manchesteru United:

Powrót do Manchesteru był, przede wszystkim, moim własnym wyborem. Wiedziałem, że Juventus gra w Lidze Mistrzów, a United w Lidze Europy. 

Wiedziałem, że będę grał w Lidze Europy, ale jestem zadowolony, nie żałuję dokonanego wyboru. 

Wiem, że United od kilku lat nie znajdowali się w europejskiej topce, dlatego tu wróciłem, by wspomóc drużynę i wziąć udział w walce o powrót do czołówki. 

Wyglądam na nieszczęśliwego? Nie, to jasne, że jestem zadowolony z noszenia koszulki z diabłem na piersi, z grania dla tego klubu, wielkiego klubu.

Walczę dla moich kolegów z drużyny, walczę za drużynę, za mój klub, walczę dla fanów na trybunach. 

Paul wypowiedział się również o jednym ze swoich przeciwników - Cristiano Ronaldo

Oczywiście posiadanie takiego zawodnika jak Cristiano Ronaldo jest dobre dla klubu. To wielkie osiągnięcie dla Juventusu, że udało im się zakontraktować piłkarza takiego jak Ronaldo. On strzela bramki z łatwością, jakby to była jakaś zwykła, rutynowa czynność, taka jak picie wody. 

Na sam koniec Paul wypowiedział się nieco o obecnej sytuacji klubu:

Zawsze chcemy walczyć o więcej. Jesteśmy Manchesterem United, chcemy osiągać więcej, jesteśmy na dobrej drodze, zawsze możemy stawać się lepsi, ale jestem też zadowolony z tego, co osiągnęliśmy z klubem, odkąd wróciłem tu dwa lata temu. 

Trochę więcej o samym starciu z Juventusem, miał do powiedzenia José Mourinho

Skupiam się wyłącznie na jednym spotkaniu. Nie chcę nawet myśleć o tym, co będzie za tydzień. Jasne, gramy z Manchesterem City, ale równie dobrze mogłoby to być Crystal Palace, nie ma to dla mnie większego znaczenia. Liczy się tylko jutro. To silny rywal, jeden z największych faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Wydaje mi się, że za dużo na tej konferencji mówiliśmy o ogólnej sytuacji klubu, zamiast skupić się na meczu z Juventusem.

Musimy dobrze rozpocząć mecz. Prawda jest taka, że zupełnie nie wychodzą nam początki spotkań. Jeżeli zaczynamy słabo, ale ostatecznie wynik jest dla nas pozytywny, to zupełnie mi to nie przeszkadza. To nawet dobre dla kibiców, ale piłka nożna to 90 minut, i szczególnie jeżeli rywal jest z najwyższej półki, to pozwalając mu przeważać przez 45, 20, czy nawet 10 minut, musisz potem wspinać się na wyżyny. Dobrze, że ostatnio byliśmy dostatecznie mocni, by na te szczyty dotrzeć. Ale musimy pamiętać, że w meczu takim jak ten, dojść na szczyt będzie niesamowicie trudno. 

To spotkanie, które chcielibyśmy wygrać, ale, niezależnie od wyniku, wyjście z grupy zależeć będzie od starć z Valencią i Young Boys. Myślę, że o awans do kolejnej rundy, będziemy walczyć do ostatniego spotkania. 

Mourinho wyjaśnił również, dlaczego Romelu Lukaku nie wybrał się z drużyną do Turynu:

Jest kontuzjowany, dlatego nie może jutro wystąpić. Nie wiemy też, czy będzie w stanie zagrać w niedzielę.


Źródło: https://www.manutd.com

Tagi: Cristiano Ronaldo, Faza grupowa, José Mourinho, Juventus Turyn, Kontuzje, Liga Mistrzów, Paul Pogba, Romelu Lukaku, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy