R E K L A M A

+ +1 - Rashford: "Co znaczą dla mnie derby"

Wypowiedzi przedmeczowe marsalis @10.11.2018 | Przeczytano 245 razy

Dotyczy: Marcus Rashford, Manchester City vs Manchester United [11.11.2018], Man City

Rashford: "Co znaczą dla mnie derby"
Źródło: Getty images

"Uwielbiam grać w derbowych spotkaniach. Na mieście czuć zupełnie inną atmosferę, moi znajomi też zmieniają sposób w jaki wypowiadają się o tym meczu w stosunku do reszty spotkań."

Tak samo jest w mojej rodzinie. Mój brat podczas dnia derbów do nikogo się nie odzywa. Nastraja się na to wyjątkowe spotkanie.

 

Derby zawsze były szczególnym dniem w mojej rodzinie. Wszyscy razem się spotykaliśmy, łącznie z moim wujkiem - fanem City. Zawsze to byliśmy my kontra on!

 

Oglądanie tego meczu w telewizji to nie to samo co wizyta na stadionie. Nie da się porównać tych emocji i atmosfery, ale i tak dobrze wspominam oglądanie tego widowiska w telewizji razem z najbliższymi.

 

Rywalizacja między tymi dwiema drużynami zawsze była ogromna, pamiętam ją nawet z najmłodszych drużyn Czerwonych Diabłów. Pierwsze derbowe spotkanie zagrałem chyba w wieku 9 lat, pamiętam że to nie był mecz jak każdy inny, było w nim coś wyjątkowego. W drużynach młodzieżowych znajdują się chłopaki z całego kraju. 30-35 dzieciaków, którzy mimo, że nie byli nawet z Manchesteru doskonale wiedzieli jakiej rangi to spotkanie.

 

Nigdy nie zapomnę gola Rooneya z przewrotki. To były prawdopodobnie najlepsze derby jakie oglądałem. Dla mnie osobiście strzelenie zwycięskiej bramki na Etihad w 2016 roku było najlepszym momentem w karierze. Oczywiście zdobywanie tytułów jest bardzo ważne, ale z punktu widzenia osobistego przeżycia to właśnie ta bramka była dla mnie najbardziej szczególna.

 

Spotkania z lokalnym rywalem są zawsze ciężkie, ale myślę, że to właśnie w nich najwięcej się uczymy. Są mecze, w których wygrywasz 3/4-0 i wszyscy są zadowoleni, ale co tak naprawdę wynosisz z samej gry na przyszłość? Oczywiście w każdym meczu czegoś się można nauczyć, ale bywają takie, w których na tablicy widnieje wynik 1:0 albo 1:1, gra jest zacięta, a Ty w kolejnych spotkaniach dzięki temu doświadczeniu jesteś jeszcze lepszy.

 

Ostatni pojedynek z City był niesamowity. Uczucie, które nam towarzyszyło w przerwie, kiedy przegrywaliśmy 2:0 było okropne. Ale nasz powrót i ostateczna wygrana smakowały wtedy jeszcze lepiej.


Źródło: manutd.com

Tagi: Derby, Manchester City, Marcus Rashford, Premier League, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy