R E K L A M A

+ +1 - Martial w elitarnym gronie

Ciekawostki marsalis @15.11.2018 | Przeczytano 802 razy

Dotyczy: Anthony Martial

Martial w elitarnym gronie

Bramką w derbowym spotkaniu, Anthony Martial dołączył do grona zawodników Manchesteru United, którzy strzelili gole w co najmniej 5 kolejnych spotkaniach Premier League. 

Wynik derbów Manchesteru (1:3) oczywiście pozostawia wiele do życzenia, ale forma Martiala jest godna odnotowania. Ostatnie tygodnie w pełni należą do młodego Francuza.

Oto lista zawodników Czerwonych Diabłów, która w przeszłości mogła się pochwalić podobnym osiągnięciem.

Éric Cantona

W sezonie 1995/96 Cantona strzelał bramki w 6 kolejnych spotkaniach. Jego "ofiarami" padły: Newcastle United, Queens Park Rangers, Arsenal, Tottenham Hotspur, Manchester City oraz Coventry City.

Dwight Yorke

8 bramek w 5 kolejnych spotkaniach kampanii 1998/99 przeciwko drużynom: West Ham United, Leicester City, Charlton Athletic, Derby County i Nottingham Forest.

Ruud van Nistelrooy

Latający Holender strzelał bramki w kolejnych 10 spotkaniach. 8 z nich przypadło na sezon 2002/03, kolejne dwa trafienia to kampania 03/04. Przez wiele lat był to rekord Premier League, całkiem niedawno pobił go Jamie Vardy.

Cristiano Ronaldo

Sezon 2007/08 to popisy Portugalczyka. Udało mu się zanotować serię 6 spotkań z bramką. Strzelał między innymi Arsenalowi i Liverpoolowi.

Wayne Rooney

Początek sezonu 2011/12 to z pewnością czas, który "Wazza" wspomina z uśmiechem na ustach. 9 bramek w 5 otwierających sezon spotkaniach, w tym dwa hattricki z Arsenalem i Boltonem Wanderers.

Robin van Persie

6 bramek w 5 spotkaniach, w tym przeciwko Tottenhamowi Hotspur i Liverpoolowi, a to wszystko w zwycięskim sezonie 2012/13.

 

Czy Tony Martial wydłuży swój rekord? Aktualnie 6 bramek w 5 spotkaniach, a przed nami mecze z Crystal Palace i Southampton.


Źródło: manutd.com

Tagi: Anthony Martial, Premier League, Rekordy, Statystyki

Komentarze - bądź pierwszy