R E K L A M A

+ +1 - Letnie okienko transferowe pozostanie skrócone

Premier League marsalis @16.11.2018 | Przeczytano 790 razy

Letnie okienko transferowe pozostanie skrócone
Źródło: Sky Sports

Władze Premier League oświadczyły, że skrócone letnie okienko transferowe pozostanie skrócone także w przyszłym sezonie i zakończy się dzień przed startem rozgrywek 2019/20. 

Kwestia skróconego okienka transferowego została potwierdzona na czwartkowym spotkaniu wszystkich udziałowców reprezentujących 20 klubów z angielskiej ekstraklasy.

W celu ograniczenia rozproszenia się klubów podczas transferowej sagi, w tym sezonie zawodnicy mogli przychodzić do klubów Premier League do 9 sierpnia. Krok ten miał zapewnić pełne skupienie klubów na rozgrywkach, a nie szukaniu kolejnych wzmocnień w trakcie pierwszych tygodni sezonu.

14 klubów głosowało za skróceniem okienka transferowego we wrześniu 2017 roku. Przeciwko były kluby: Manchester United, Manchester City, Watford, Swansea City oraz Crystal Palace.

Skrócenie możliwości wykonywania transferów było powodowane wieloma skargami menadżerów i włodarzy klubów, którzy wskazywali na negatywny wpływ trwającego okna transferowego podczas pierwszych kolejek kampanii. Niepewność co do ostatecznych rozstrzygnięć kadrowych i spekulacji zawodnikami przyczyniała się niekiedy do celowego odstawiania niektórych piłkarzy. David de Gea, Diego Costa, Virgil van Dijk czy Philippe Coutinho to tylko niektóre z przykładów.


Źródło: Sky Sports

Tagi: Premier League, Przepisy, Transfery

Komentarze - bądź pierwszy