R E K L A M A

+ +1 - Jak finały Ligi Narodów mogą wpłynąć na MU?

Reprezentacje marsalis @22.11.2018 | Przeczytano 830 razy

Jak finały Ligi Narodów mogą wpłynąć na MU?
Źródło: marca

Holandia, Portugalia, Szwajcaria i Anglia to drużyny, które już w czerwcu staną do walki o końcowy triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów. Co może to przynieść dla Manchesteru United?

Kilku zawodników Czerwonych Diabłów może zostać oddelegowanych do reprezentacji na finały Ligi Narodów w czerwcu. Nowy turniej UEFA, który został całkiem dobrze przyjęty przez kibiców zakończy się pięciodniowymi zmaganiami w Portugalii, do których przystąpią drużyny Anglii, Szwajcarii, Portugalii i Holandii.

Wielu menadżerów i fanów zastanawia się, jaki wpływ może mieć to zwieńczenie turnieju na zawodników ich klubów. W tym sezonie nie mamy w harmonogramie rozgrywek ani Mistrzostw Świata ani Mistrzostw Europy, dlatego wielu szkoleniowców odetchnęło z ulgą, będą mogli dysponować pełnym składem w przygotowaniach do nowej kampanii. Co jednak z tymi, którzy zostaną powołani na Ligę Narodów?

Sezon w Anglii jest długi i trudny, mecze ligowe i zmagania w dwóch pucharach, do tego obowiązki niektórych drużyn na arenie międzynarodowej to mieszanka wybuchowa dla zdrowia i formy zawodników. Okres wypoczynku po sezonie jest niezwykle istotny, a rozpoczęcie treningów z całym składem przed nowymi rozgrywkami często kluczowe dla powodzenia w następnym roku. Istnieje ryzyko, że dodatkowe rozgrywki mogą pogorszyć zdrowie kilku kluczowych zawodników Czerwonych Diabłów po wyczerpującym i tak sezonie.

Kto może liczyć na powołanie?

Oczywiście największa liczba zawodników Manchesteru United może liczyć na powołanie do kadry Garetha Southgate'a. Luke Shaw, Marcus Rashford i Jesse Lingard wydają się na ten moment pewniakami do powołań, niewykluczone, że do łask powróci Chris Smalling.

Mniejsze szanse na angaż do kadry swojego kraju mają Diogo Dalot i Timothy Fosu-Mensah. Portugalczyk i Holender mogą jednak cały czas zapracować sobie na ewentualne powołanie latem jeśli będą dobrze spisywać się w swoich zespołach (przypomnijmy, że Fosu-Mensah jest wypożyczony do Fulham).

Finały Ligi Narodów odbędą się między 5 a 9 czerwca. Premier League kończy się dopiero 12 maja. Ewentualny finał Pucharu Anglii odbędzie się 18 maja. Widzimy więc, że zawodnicy nie będą mieć dużo czasu na odpoczynek, biorąc pod uwagę okres zgrupowania reprezentacji przed meczami.

Ile czasu Diabły będą miały po rozgrywkach LN?

Manchester United ogłosił, że spotkania przedsezonowe odbędą się w Australii, 13 i 17 lipca - szczegóły znajdziecie tutaj. Daje to raptem miesiąc przerwy od finału Ligi Narodów.

Na zakończenie przypomnijmy, że Manchester United łączony jest z takimi zawodnikami jak Memphis Depay czy Matthijs de Ligt, co w przypadku transferu może zwiększyć liczbę podmęczonych zawodników.


Źródło: Manchester Evening News

Tagi: Diogo Dalot, Jesse Lingard, Liga Narodów, Luke Shaw, Marcus Rashford, Reprezentacje, Timothy Fosu-Mensah

Komentarze - bądź pierwszy