R E K L A M A

+ +1 - Znamy prawdopodobną datę powrotu Lindelöfa

Kontuzje marsalis @28.11.2018 | Przeczytano 793 razy

Dotyczy: Victor Lindelöf, José Mourinho, Manchester United vs Young Boys [27.11.2018], Manchester United vs Crystal Palace [24.11.2018]

Znamy prawdopodobną datę powrotu Lindelöfa

José Mourinho potwierdził, że obrońca Czerwonych Diabłów wypadnie ze składu z powodu kontuzji mięśniowej na około trzy tygodnie.

Victor Lindelöf wyraźnie zmagał się z urazem w końcowej fazie spotkania przeciwko Crystal Palace (0:0), ominął z tego powodu wczorajszy mecz z Young Boys Berno (1:0) w Lidze Mistrzów. 

W pomeczowej konferencji Mourinho przyznał, że Szwed ominie kilka następnych spotkań swojej drużyny.

Mam nadzieję, że będzie gotowy do gry w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, kiedy mamy nagromadzenie spotkań. Myślę, że to kwestia około trzech tygodni.

Jeśli przewidywania Portugalczyka się spełnią, Lindelöf ominie spotkania z Southampton, Arsenalem, Fulham, Liverpoolem oraz Valencią w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. 

Jeśli jednak podstawowy obrońca United wykuruje się na okres świąteczny, będzie mógł pomóc drużynie w rotacji. W 12 dni Czerwone Diabły rozegrają wtedy aż 4 spotkania. 

Sam kontuzjowany zawodnik przesłał wiadomość do kibiców na swoim instagramie

Będę ciężko pracował żeby wrócić tak szybko jak to tylko możliwe. Dziękuję wszystkim za wiadomości i wsparcie.

Od początku sezonu Lindelöf jest bardzo ważnym zawodnikiem w drużynie Mourinho. Gra w większości spotkań, notuje niezłe występy i zaskarbia sobie sympatię kibiców interwencjami takimi jak ta z meczu przeciwko Crystal Palace, w którym już utykając odebrał piłkę dwóm rywalom szarżującym na bramkę de Gei.

Zastąpić Szweda mogą Phil Jones i Eric Bailly, Marcos Rojo także zmaga się z urazem.


Źródło: manutd.com

Tagi: Boże Narodzenie, Crystal Palace, Faza grupowa, José Mourinho, Kontuzje, Liga Mistrzów, Premier League, Victor Lindelöf, Wypowiedzi pomeczowe, Young Boys

Komentarze - bądź pierwszy