R E K L A M A

+ +1 - Stan kadrowy przed meczem z Liverpoolem

Kontuzje marsalis @14.12.2018 | Przeczytano 329 razy

Dotyczy: Anthony Martial, Alexis Sánchez, Victor Lindelöf, Luke Shaw, Matteo Darmian, Diogo Dalot, Chris Smalling, Nemanja Matić, David de Gea, José Mourinho, Liverpool vs Manchester United [16.12.2018]

Stan kadrowy przed meczem z Liverpoolem
Źródło: Sky Sports

José Mourinho ma nadzieję, że kilku piłkarzy upora się z kontuzjami i będzie do jego dyspozycji w niedzielnym starciu na Anfield.

Tylko dwóch piłkarzy - Nemanja Matić i David de Gea - nie znalazło się w kadrze na mecz z Valencią (1:2) z powodu odpoczynku. Reszta, czyli Chris Smalling, Matteo Darmian i Diogo Dalot ominęła spotkanie Ligi Mistrzów z powodu drobnych urazów.

Z powodu dłuższych problemów zdrowotnych na Mestalla nie zobaczyliśmy także takich zawodników jak Luke Shaw, Anthony Martial, Victor Lindelöf czy Alexis Sánchez.

Mourinho w porannej rozmowie z mediami przyznał jednak, że kilka nadchodzących sesji treningowych przed niedzielnym starciem może przynieść pozytywne informacje dotyczące zdrowia niektórych piłkarzy.

Mam nadzieję, że na przestrzeni dzisiejszego i jutrzejszego dnia otrzymamy kilka pozytywnych informacji co do zdrowia piłkarzy, ale sytuacja nie jest łatwa.

 

Oprócz Davida de Gei i Nemanji Maticia wszyscy piłkarze nieobecni na Mestalla narzekali na urazy. Nie trenowali także we wczorajszej sesji. Dzisiaj będziemy testować ich sprawność i możliwości, żeby zwiększać obciążenia i być pewnym, że będziemy w stanie z nich skorzystać w nadchodzącym spotkaniu.

Manager dodał:

Zawodnicy, którzy grali przeciwko Valencii, dochodzą obecnie do siebie pod względem fizycznym, ci którzy grać nie mogli trenują, ale nie wszyscy z nich.

Wypowiedział się też na temat nieobecności Maticia i de Gei:

David rozegrał każdą minutę w sezonie i potrzebował psychicznego odpoczynku. Matić rozegrał każdą minutę w sezonie i potrzebował fizycznego odpoczynku.

W ekipie Liverpoolu natomiast nie wystąpią: Joe Gomez, Joël Matip, a pod znakiem zapytania stoi obecność Trenta Alexandra-Arnolda.


Źródło: manutd.com

Tagi: Alexis Sánchez, Anthony Martial, Chris Smalling, David de Gea, Diogo Dalot, José Mourinho, Kontuzje, Liverpool, Luke Shaw, Matteo Darmian, Nemanja Matić, Premier League, Skład, Victor Lindelöf, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze - bądź pierwszy