R E K L A M A

+ 0 - Jak Manchester United zarobił na zwolnieniu Mourinho

Ciekawostki marsalis @19.12.2018 | Przeczytano 1791 razy

Dotyczy: José Mourinho

Jak Manchester United zarobił na zwolnieniu Mourinho
Źródło: AFP

Według eksperta finansowego obracającego się w świecie piłkarskim, Manchester United mimo obowiązku zapłaty około 18 milionów funtów swojemu byłem managerowi za przedwczesne zerwanie umowy, zarobi na tym ruchu pokaźną sumkę.

Notowania giełdowe klubu wystrzeliły w górę i zanotowały zmianę o 170 milionów funtów po tym, jak wczoraj rano świat obiegła informacja o opuszczeniu klubu przez José Mourinho - mówi Kieran Maguire, wykładowca na Uniwersytecie w Liverpoolu.

Prawdopodobnie zarobili sporą sumę na jego zwolnieniu.

 

Mourinho zaczął stawać się dla klubu toksyczną marką. Szansa na zatrudnienie kogoś, kto będzie bardziej przyjazny w kontaktach z mediami, miało natychmiastowy pozytywny wpływ na sponsorów i reklamodawców - notowania giełdowe lubią takie sytuacje. 

Maguire dodał jednak, że dalszy sukces komercyjny Manchesteru United zależeć będzie od tego jakiego szkoleniowca powitamy w sezonie 2019/20. 

Pomyślność Manchesteru United na giełdzie i w reklamach w dużej mierze zależy od wyników i trofeów dostarczanych na boisku. Nie mogą się bez tego obyć w nieskończoność. 

Mimo wszystko, Maguire uspokaja fanów United. Według niego, imperium które zbudował Sir Alex Ferguson, nawet w przypadku braku sukcesów powinno przetrwać co najmniej dekadę zanim zacznie notować spadki zainteresowania wśród sponsorów.

Manchester United to jedna z największych marek na świecie i wszyscy chcą być z nimi kojarzeni, bo Czerwone Diabły kojarzone są z sukcesem.


Źródło: Sky Sports

Tagi: José Mourinho, Manager, Manchester United, Pieniądze

Komentarze - bądź pierwszy