+ 0 - Cierpliwość popłaca

Wypowiedzi pomeczowe marsalis @03.01.2019 | Przeczytano 364 razy

Cierpliwość popłaca

Ole Gunnar Solskjær po meczu z Newcastle United pochwalił swoją drużynę za "ciężką pracę i cierpliwość".

Czerwone Diabły przełamały przeciwnika dopiero w 64. minucie meczu, kiedy niespełna 40 sekund po wejściu na boisko na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku

Nasz występ był na najwyższym poziomie jeśli chodzi o profesjonalizm. Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren i przeciwko takiej drużynie, która ma wsparcie genialnych kibiców pokazaliśmy dobry football. W pierwszej połowie trzymaliśmy ich na dystans przez pierwszy kwadrans, potem jednak popełniliśmy kilka błędów i kibice bardzo się ożywili, pchali rywala. Nie wspięliśmy się na szczyty swoich umiejętności, ale cały czas czułem, że mieliśmy mecz pod kontrolą

- powiedział norweski szkoleniowiec

Gdyby nie stałe fragmenty gry mielibyśmy czyste konto w każdym meczu. Cieszę się, że w tym spotkaniu udało nam się naprawdę zagrać na "zero" z tyłu. Kiedy masz taki potencjał w ataku jak my i zachowujesz czyste konto wtedy szanse na wygranie meczu bardzo wzrastają.

Czułem, że to odpowiedni moment na wpuszczenie Romelu i Alexisa. Strzał Marcusa był bardzo dobry, a Romelu zachował się tak jak rasowy napastnik powinien ruszając do dobitki. Gdy widzisz Wielkiego Romelu pędzącego na Ciebie przy dobitce będąc bramkarzem jest spora szansa, że cofniesz ręce. W ten sposób można zdobyć 5-6 bramek w ciągu sezonu.

W dalszej części wywiadu OGS powiedział o taktycznych możliwościach zespołu.

Mogę grać w jednym czasie mając na boisku zarówno Lukaku jak i Rashforda. Jeden z nich może zejść do prawej strony, mogą obaj grać w środku. To daje dodatkowe opcje.

Przed meczem rozmawialiśmy o tym jak prowadzić grę. Szczególnie zależało nam na tym aby kibice na St. James Park nie mieli okazji do ekscytacji i wzmożenia dopingu. Przez pierwsze 10-12 minut mieliśmy wszystko pod kontrolą, potem zdarzyło się nam kilka wpadek, nie upilnowaliśmy Christiana Atsu, Phil Jones musiał naprawiać swój błąd bardzo dobrym blokiem. Są to jednak sytuacje, których chce się uniknąć z takim przeciwnikiem i takimi kibicami na stadionie.

Dzięki remisowi Chelsea z ekipą Southampton, strata Manchesteru United do TOP4 powoli topnieje:

To długi sezon. Podchodzimy do każdego kolejnego meczu indywidualnie i zbieramy punkty. Kto wie co wydarzy się na koniec.

O nadchodzącym meczu z Reading i planach po nim:

Wczesnym popołudniem w sobotę gramy mecz z Reading w FA Cup, ale zaraz po nim drużyna wybiera się do Dubaju wzmocnić trochę kondycję i ogólną sprawność. Potrzebujemy teraz takiego okresu, żeby w marcu i kwietniu mieć w nogach dużo siły.

Tagi: Boże Narodzenie, Dubaj, FA Cup, Newcastle United, Ole Gunnar Solskjær, Premier League, Reading, Treningi, Wypowiedzi pomeczowe, Wypowiedzi przedmeczowe, Zwycięstwo