R E K L A M A

+ 0 - Allardyce wysyła Rashforda na emeryturę

Ciekawostki marsalis @22.01.2019 | Przeczytano 1995 razy

Allardyce wysyła Rashforda na emeryturę

Big Sam w nieco dziwaczny sposób odniósł się do Marcusa Rashforda i jego... zakończenia kariery. 

Marcus Rashford jest w niesamowitej formie. Strzela, asystuje i czaruje na boisku. Sam Allardyce postanowił jednak przyjrzeć się ewentualnemu końcowi kariery piłkarza, a ten ma przyjść, według angielskiego szkoleniowca, całkiem niedługo. 

W ostatnim plebiscycie Złotej Piłki zwycięzcą został 31 letni Luca Modrić, drugie miejsce zajął 33 letni Cristiano Ronaldo, a rówieśnik Modricia, Leo Messi, uplasował się na piątej lokacie. Pokazuje to, że piłkarze "po 30" cieszą się wspaniałą formą. Mimo tego Sam Allardyce uważa, że Rashford może nie dograć do tego wieku. 

Rashfordowi ciężko będzie grać do 30 ze względu na obciążenia fizyczne i psychiczne jakich będzie doświadczał.

Będzie miał trzy tygodnie przerwy w trakcie roku, nie więcej. Będzie grał w każdym zakątku świata, na turniejach, tourne przed sezonem itd. 

W lato nie będzie mógł liczyć na odpoczynek bo czekają go mecze w kadrze. Trzy tygodnie, mniej więcej tyle czasu na regeneracje zostanie mu w ciągu roku. Problemy mogą zacząć się już kiedy skończy 25 lat. Nawet jeśli obędzie się bez poważnej kontuzji, to jego stawy, kolana, kostki zaczną dawać się we znaki. 

Te mniejsze problemy nie sprawią, że zakończy karierę, ale mogą spowodować, że skończy ją szybciej niż wszystkim się wydaje. 


Źródło: Manchester Evening News

Tagi: Emerytura, Forma, Kontuzje, Marcus Rashford, Sam Allardyce

Komentarze - bądź pierwszy