+ +1 - Przekonujące zwycięstwo na Old Trafford

Relacje marsalis @26.12.2018 | Przeczytano 649 razy

Przekonujące zwycięstwo na Old Trafford

Czerwone Diabły gładko pokonały ekipę "Terierów" 3:1.

Mecz przebiegał odmiennie do tego, który obserwowaliśmy w debiucie Ole Gunnara Solskjæra. Podopieczni Davida Wagnera przyjechali na Old Trafford z mocno defensywnym nastawieniem i ciężko było przebić się przez te zasieki. Mimo prób gry kombinacyjnej i strzałów ze skraju pola karnego, dopiero rzut rożny i dobre ustawienie się w polu bramkowym Nemanji Maticia otworzyło wynik spotkania. Reszta pierwszej połowy to konsekwentna gra Huddersfield w obronie i nie dopuszczanie do groźniejszych okazji.

W drugiej połowie przeciwnicy Manchesteru United ruszyli do ataku i przez pierwsze 15-20 minut stworzyli sobie kilka przekonujących sytuacji. Całe szczęście Czerwone Diabły odpowiedziały bramką w najlepszym momencie i po okresie przewagi "Terierów" bramkę po ładnej akcji drużynowej zdobył Paul Pogba. Francuz wpisał się na listę strzelców także kwadrans później, a chwilę po jego bramce na boisku pojawił się młodziutki Angel Gomes

Niestety, to kolejny mecz Manchesteru United bez czystego konta. Honorowe trafienie dla gości w końcówce spotkania zdobył Mathias Jørgensen.

Z czego możemy być zadowoleni?

Rzecz jasna z wyniku. To drugi mecz pod wodzą Solskjæra i druga komfortowa wygrana. Na pewno na uwagę zasługują dwie bramki Paula Pogby, Francuz zdecydowanie odżył w ostatnim tygodniu. Cieszy też wprowadzenie młodego Angela Gomesa przy rozstrzygniętym już spotkaniu - juniorzy muszą zapoznawać się z grą na najwyższym poziomie, nawet jeśli to tylko ogony. Styl gry też mógł się podobać, znowu obserwowaliśmy ofensywnie nastawionych piłkarzy, mających dużo swobody w operowaniu piłką, z pomysłem na grę.

Co może nas martwić?

Niestety znowu dała się we znaki gra obronna. W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy sporo szczęścia bo swojej sytuacji nie wykorzystał na początku spotkania Terence Kongolo, a Laurent Depoitre został w fantastyczny sposób zatrzymany przez Davida de Geę. Mimo to, dużo słabszy rywal, który na dobrą sprawę ledwo utrzymywał się przy piłce, zdołał sobie stworzyć groźne okazje, a w konsekwencji strzelić nawet bramkę. Brak czystych kont to prawdziwa zmora United w tym sezonie i chyba nie da się tego przezwyciężyć bez wzmocnienia linii obrony.

Następny mecz już 30 grudnia przeciwko Bournemouth, które przegrało właśnie z Tottenhamem 5:0.

Tagi: Boxing Day, Boże Narodzenie, Huddersfield Town, Mathias Jørgensen, Nemanja Matić, Old Trafford, Paul Pogba, Premier League, Zwycięstwo