R E K L A M A

+ 0 - Solskjær: "Czasy się zmieniają"

Wywiady marsalis @19.01.2019 | Przeczytano 1202 razy

Solskjær: "Czasy się zmieniają"
Źródło: PA

Ole Gunnar Solskjær odrzucił ideę jakoby rosnący wpływ piłkarzy był problemem we współczesnej piłce nożnej, dodał jednak, że "czasy się zmieniają".

José Mourinho w pierwszych wywiadach po zwolnieniu z funkcji trenera Manchesteru United powiedział, że w dzisiejszych czasach na linii manager - zawodnik występuje dużo problemów, a kluby powinny chronić w tych relacjach trenerów.

Norweski szkoleniowiec twierdzi z kolei, że trenerzy powinni dopasować się do nowych realiów.

Myślę, że teraz trzeba traktować piłkarzy w inny sposób, czasy się zmieniają.

- powiedział Norweg

Jestem na tyle dojrzały, że miałem okazję pracować ze starszymi zawodnikami i trenerami. Wiem jak wygląda ich "myśl trenerska" jakimi wartościami się posługują.

Jestem jednak jeszcze na tyle młody, że miałem okazję pracować z młodszymi zawodnikami, mam też dzieci, myślę że rozumiem współczesne realia. To zupełnie inna era. 

Nie powiedziałbym, że obecnie piłkarze mają więcej władzy czy wpływów. Jest jednak inaczej ze względu na Social Media, w których dorastają - brzmię teraz jak staruch - to zupełnie inne czasy.

Teraz wszystko jest na Twitterze, Facebooku itd., każdy ma łatwy dostęp. Tak długo jak nie jest to szkodliwe - nie ma problemu. Tak po prostu funkcjonuje nasze społeczeństwo. 

Piłkarze cały czas muszą mieć jednak w sobie klubowe i drużynowe wartości. Jeśli chcą pomóc drużynie to zasługują żeby w niej być. Jeśli nie chcą powinni odejść. Wartości i przekonania się nie zmieniły. 


Źródło: sky sports

Tagi: Ole Gunnar Solskjær, Trenerzy, Wywiady

Komentarze - bądź pierwszy